Avize – Lamba – Aydınlatma

esyatavsiyeleri.com 16 Eylül 2014 19

Avize alırken nelere dikkat etmeli sorusunun cevabını evin tüm odaları için değerlendirelim. Bir odayı veya mekanı aydınlatmanın ötesinde evin şıklığını ve gösterişini ortaya koyan önemli değişkenlerden biridir. Mekanlara göre avize ve aydınlatma

Evin hangi odasında avize hangi odasında sade bir lamba kullanacağınız, hangi odasında gösterişli hangi odasında sade bir avize kullanacağınız kararı önemli bir karardır. Odalara göre avizeye geçmeden önce avize alırken genel olarak neleri değerlendirmeliyiz sorusunun cevabını arayalım.

Avize Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

 • Avizenin kaplamasının ve metal kısmının kesinlikle çelik ve paslanmaz yapıda olması gerekir. Buna dikkat edilmezse kısa bir süre sonra avize metal aksamları nem ve rutubete bağlı olarak yada temizlik yapılırken ıslak bezle silindiğinde paslanma belirtileri görülebilir, avizenin görüntüsü çok çirkin olabileceğinden kullanılamaz duruma gelebilir.
 • Avizenin üzerinde herhangi bir aksesuar veya motif işleme varsa sağlam bir şekilde tespitlenmesi (sabitlenmesi) gereklidir. Tutturma işlemi sağlam olmaz ise en ufak bir sarsıntıda veya ampulün verdiği sıcaklık ile düşebilir yada yerinden çıkabilir.
 • Avizenin faturasını da almayı unutmayın. Avizenin garanti şartları geçerli olabilmesi için çoğu zaman fatura gerekli bir evraktır.
 • Garanti belgesi ve kullanım şartlarına dikkat edin. Avizenin garanti dışı halleri veya şartları yazılıdır. Bu şekilde avizenizi daha uzun süre ile kullanabilirsiniz.
 • Eğer taşlı avize aldıysanız üzerindeki kristal taşların asfor özellikli denilen 1. sınıf olmasına dikkat edin. Avize üzerindeki kristal taşlar kalitesiz olursa ışığa tutulduğunda gök kuşağı renklerini yansıtmayacak veya taş kesimi net çizgilerden olmayacaktır. Kalitesiz kristal taşlar, Zamanla sararmakta ve renk değiştirmektedir.
 • Avizenin bulunacağı yerin aydınlanma ve ışık gereksinimine dikkat edilmeli avizenin aydınlatma düzeyini iyice hesaplayın, fazla ışık isteniyorsa daha açık avizeler seçin. Örneğin 50 m2 bir salonunuz var siz 2 li bir avize seçtiniz bu bir çözüm olmayacaktır. en az 6 lı bir avize 50 m2 odanızı veya salonunuzu  yeterince aydınlatacaktır. Yada etrafı koyu renk camla kaplı avizelerde ışık %35 oranında azalacağı için avize kol sayısı yüksek modelleri tercih edebilirsiniz.

Salon Avizesi – Salon Aydınlatma

salon avizesiGenellikle evin en gösterişli avizesinin bulunduğu yerdir. Salon avizesi çeşitleri kafanızı karıştırabilir bu konuda inanılmaz bir çeşitlilik söz konusudur. Salonun büyüklüğüne göre avize büyüklüğü doğru seçilmelidir. Yeteri kadar büyük olmayan bir avize salonunuzu yeterince aydınlatmayabilir.

salon avizesi örnek 4Salonda bulunan koltuk takımı ve yemek takımı ile uyum içerisinde olmalıdır. Koltuk takımı modern tarz seçilmiş ise avizelerde modern seçilmelidir. Tarzının yanında renk uyumuna dikkat edilmelidir.

salon avizesi örnek 2 Salon oturma odası olarak kullanılmayacak ve dolayısıyla çok fazla kullanılmayacak ise enerji tasarruf faktörü çok önemsenmeyebilir.

salon avizesi örnek 3Evin tasarımı ve tarzı salondan başlar diğer mekanlar salona uyum sağlayacak şekilde seçilmesi uygun olacaktır. Avize içinde salonda kullandığınız avizeye uygun antre ve koridor avizesi seçmek durumunda olacağınızı unutmayın.

Bilinen avize modelleri dışında salonunuzu veya evinizin diğer bölümlerini Led Aydınlatma Sistemleri ile de aydınlatabilirsiniz. Led aydınlatma sistemleri herkes tarafından bilinmeyen fakat günümüzde popülerliği artan sistemler olduğu için led aydınlatma sistemleri hakkında aydınlatıcı bilgiler vermek isteriz.

Led Aydınlatma Nedir?

led aydınlatma fiyatLED (Light Emitting Diode ,Işık Yayan Diyot), yarı-iletken madde yardımıyla kullanılan katı temelli, doğal ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. Led Ampul Foton kopartarak ucuz ve dayanıklı bir aydınlatma sistemi kurumunda kullanılırlar. Üretildiği madde silikondur. Fotonlar sayesinde ışık yayarlar. Ledlerin üzerinden küçük bir akım geçtiğinde , akım ciddi bir gerilime neden olur ve gerilim Silikon üzerinden geçerek foton kopartır. Kopan fotonlar ışımaya neden olur.

Led Aydınlatma Sistemleri Neden Tercih Edilir?

LED ömrünün ortalama 100.000 saat olduğu göz önünde bulundurularak, günde 8 saatlik kullanımla 35 yıl gibi bir kullanım ömrü avantajına sahiptirler. LED’lerin düşük enerji kullanımı sayesinde, altyapıda kullanılan kablo kesitlerinin düşmesinden başlayarak, trafo gücüne kadar uzanan yolda altyapı maliyetleri de düşürülmektedir. LED aydınlatma kitlerinin ısı yaymaması ve soğuk ışık kaynağı olması nedeniyle, soğutma sistemlerine yük bindirilmemektedir. Türkiye’de yaşanan gerilim dalgalanması problemi göz önüne alındığında, 150V bir düşüşe kadar hiç randıman kaybetmeden işlevlerini yerine getiren LED aydınlatma kitleri, bu konuda da büyük bir dezavantajı ortadan kaldırmışlardır.

LED’ler, elektrik enerjisini ışığa çeviren katı-hal yarı iletken aygıtlardır. Alevler ve akkor filamanlar gibi, ışığın termik kaynakları, ya alevlerde olduğu gibi kimyasal reaksiyonla ya da filamanlardaki gibi elektriksel ısıtmayla, ışık yayar. LED (soğuk) ışığın üretimi yüksek etkiye yol açar, çünkü enerjinin büyük bir kısmı görünen spektrum içerisinde ışın yayar. LED’ler katı hal aygıtlar oldukları için, aşırı derecede küçük ve dayanıklıdırlar. Aynı zamanda diğer kaynaklardan daha uzun lamba ömrü sağlarlar.

LED Teknolojisi önümüzdeki birkaç yıl içinde ampulün yerini alacak bir teknoloji haline gelecektir. Kullanıcıya sunduğu cazip avantajları, ısı yaymaması, uzun ömrü, renk seçenekleri, gerçek ışık olması ve kullanım alanlarının çeşitliliği sebebiyle bu teknoloji herkes tarafından kullanılabilir hale gelmiştir. LED Aydınlatma elemanlarının küçük modüller halinde kullanılabilmesinden dolayı, mimari projelerin çok ince detaylarını ortaya çıkarabilen bir yapıları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, gerçek renk verimlerinden dolayı amaca uygun hizmet edebilmektedirler. Ayrıca kendi başlarına da dekoratif bir unsurdurlar.

Peki LED’leri bu kadar üstün kılan ne? Bütün bu övgü neden?

Çevreye Dost.

Düşük enerjiye geçildiğinde katı halli aydınlatmanın çevreye yararı olmaktadır. Büyük oranda düşük enerji masraflarına etki ederek LED’ler standart ışık ampullerinden daha az enerji tüketmektedirler. Aynı zamanda LED’ler çevreye yönelik etkilerini daha da azaltarak diğer ışık kaynaklarına göre üretmek üzere daha az enerjiye gereksinim duymaktadırlar.

Ekonomi.

Baştaki yüksek fiyatına rağmen LED aydınlatmanın kullanımı sadece düşük enerji tüketimi anlamında değil aynı zamanda donanım açısından da zaman içersinde önemli maliyet tasarruflarını da gözler önüne serebilmektedir. Düşük akım ve düşük voltajla verimli şekilde elektriği ışığa dönüştürerek işlemelerinden ötürü LED’ler geleneksel ışık kaynaklarına göre daha az enerjiye gereksinim duymaktadırlar.

Geliştirilmiş Emniyet ve Güvenlik.

LED’lerle bağdaşan düşük ısı ve düşük voltajlar LED’leri daha da güvenli bir ışık kaynağı haline getirmektedir. LED’lerin işleyen düşük voltajı ateşlemeyi ortadan kaldırmakta ve de UL düşük vat belgesini şart koşmaktadır.

Tasarım Esnekliği.

LED yeni tasarım çözümleri yaratmak üzere aslen sınırsız sayıdaki biçimlerde düzenlenebilmektedir. Işığın çizgi, nokta, alan ve kıvrımlarının hepsi mümkün olmaktadır. Ayrıca, LED’ler renkte, renk sıcaklığında ve de ışık kalitesinde ince değişiklikler yapmak amacıyla kolayca kontrol edilebilip programlanabilmektedir. Uzun süreli dayanıklılık ve küçük boyutuyla bütünleşen aslen güvenilir LED’lerin, tabiatı hemen hemen her yapıyla obje yapısına uyum sağlayabilmeleri anlamına gelmektedir. Tırabzanları LED’le aydınlatılmış bir merdiven veya mobilyasıyla aydınlatılan bir oda düşünün. LED’ler sayesinde her şey ışık kaynağı haline gelebilmekle birlikte tasarımcılarla mimarlara yeni çok yönlülüğün aydınlatma aracını sunmaktadırlar.

Uzun Ömür.

Beklenen 50,000’den 100,000 saate kadar (sürekli kullanımda yaklaşık olarak 6’dan 11 yıla kadar) bir ömürle LED’ler sıradan bir elektrik ampulüne göre yaklaşık 50’den 100 kata kadar daha uzun bir süre dayanmaktadırlar. Muhalif koşullarda bile LED’in tipik kullanım ömrü binlerce saatten daha onlarcasını kapsayabilmektedir; ampul filamanların çoğu yalnızca çifter binlerce saatin ardından kullanılmaz hale gelmektedir ve kompakt flüoresan lambalar bile LED’lerin kullanım ömrünün yanına bile yaklaşamamaktadır. Üstelik, LED’ler birden sönmezler – değişimleri planlamaya yönelik büyük bir imkan sunarak yavaş yavaş zayıflamaya başlamaktadırlar. Kullanım ömrünün sonunda bile LED ışık vermeye devam etmektedir.

Renk Zinciri.

LED, kullanıcılarına geniş çerçevedeki seçeneklerini sunarak milyonlarca renk yaratmak üzere karıştırılabilen yüksek saflıkta renklendirilmiş bir ışık üretmektedir. Tek renkler, yaklaşık olarak, mavi, yeşil, pembe, sarı (amber), turuncu, kırmızı, günışığı ve beyaz renklerini içermektedir.

Küçük Boyut.

Küçük boyutuyla LED, geleneksel aydınlatmayla ulaşılamayan yerlerde kullanılabilmektedir. LED ürünler hemen hemen her yerde güvenli olarak konumlandırılabilmesinin dışında küçüktür.

Bakım Azlığı.

LED’ler, kurulum için zorunlu olarak bir teknisyene ihtiyaç duymamaktadırlar. Nadiren değiştirilirler.

Dayanıklılık ve Güvenilirlik.

Normal bir ampul deki filaman ani bir darbeyle ya da “yumuşak” bir düşüşle bile rahatlıkla kırılabilen çok kırılgan bir objedir. LED ise gerçekten kırılmaz yüksek dirençli görünür kalitedeki reçineyle kapanmaktadır. Zorlu, zahmetli ortamlar ya da girişte zorlanılan yerleşimler için LED ışık kaynakları mükemmelleştirilerek kırılmaya müsait cam ya da filaman bulunmamaktadır. LED’ler inanılmaz derecede kuvvetlidirler – darbe, sarsıntı, mekanik ve termal basınç ve Vandalizm’e karşı direnç. Montaj tamamen su geçirmez hale sokularak tamamen kaplanabilip aşırı soğuk ya da yüksek nem gibi “muhalif” ortamlar için uygun bir seçenek teşkil etmektedir. Bu nedenle de arabalarla kamyonlarda, uçak kokpitlerinde kullanılmaktadırlar.

Yine bir dönem çok popüler olan ve hala popülerliğini koruyan Lambader aydınlatmasından bahsetmek isterim.

Lambader Nedir?

Kısmi aydınlatma sağlayan, ayaklı ve özel tasarımlı bir lamba türüdür. Stil, malzeme ve renk bakımından değişik çeşitleri bulunabilmektedir.

Genellikle modern bir hava katmak ve ışığın gözü yorucu etkisini ortadan kaldırmak amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Evinizin hangi odasında kullanıldığına dolayısıyla ışık ihtiyacı durumuna ve odada bulunan diğer eşyalara göre lambaderinizin rengini ve modelini seçmelisiniz. Işık miktarını arttırıp azaltmak istiyorsanız dim edilebilir bir lamba türü seçmelisiniz. Evde çocuk varsa veya çocuklu misafirleriniz çok oluyorsa cam gibi kolay kırılabilen malzemeler içermemeli ve kolay devrilebilir bir yapıda olmamalıdır.

Günümüzde aydınlatmada elektrik tüketimi önem kazanmıştır fakat hatırlatmak isteriz ki çoğu led lamba dim edilebilir türden değildir.

Oturma Odası Avizesi – Aydınlatma

oturma odası avizesiOturma odası evin en çok vakit geçirilen bölümünü oluşturduğu için göz sağlığı, kullanım rahatlığı ve enerji tasarrufu faktörlerinin daha ön plana çıktığı bir yer olmaktadır. Salon için de düşünülebilecek led aydınlatma alternatifi özellikle oturma odanız fazla güneş almıyor ise vereceği gözü yormayan doğal ışığı ve sağladığı enerji tasarrufu ile oturma odası için de düşünülmelidir. Bunun yanında klasik ve modern avize alternatifleri de seçilebilir.

Oturma odasının avizesinin oturma grubu, oturma odası perdesi ve halı ile uyum içerisinde olması beklenir.

 Yatak Odası Avizesi – Aydınlatma

yatak odası aydınlatmasıBuradaki avizenin kesinlikle dim edilebilir (yani ışık seviyelerinin bir dimmer anahtarıyla ayarlanabileceği) bir avize olması tercih edilmelidir. Gece uyandığınızda kimseyi rahatsız etmek istemezsiniz. Armatür rengi olarak da kırmızı siyah gibi ürünler tercih edilebilir. Yatak odaları aydınlatmaları gece kullanımı için tasarlanmalıdır. Kitap okumak için yatak başı led aplikler ve komidin başı abajurları kullanılabilmektedir. Yatak üzerinde homojen bir ışık içerideki ortamı sıcak gösterecektir. Giyinme odası olan bölümlerde elbisenin gerçek rengini gösterecek şekilde bir aydınlatma ışık kaynağı kullanmak gerekmektedir. Aynı şekilde makyaj masası içinde yüzü gösteren ama rahatsız etmeyen ayna üzeri veya aynı yanına aplikler kullanılabilir.

Mutfak Avizesi – Mutfak Aydınlatma

mutfak aydınlatmaYemek hazırlıklarının rahat bir şekilde yapılabilmesi için en çok ışık veren ürünü tercih etmek gerekmektedir. Mutfaklar özellikle evin bayanları için içerisinde en fazla kullanılan ve yaşanan mekânlardandır. Evyede yıkama işlemi ve tezgâhlarda yemek hazırlama işleri için mutlaka dolap altı aydınlatmalar kullanılmalı, mutfakta direkt ışık yerine yaygın bir ışık kullanılarak gölgeden kaçınılmalıdır. Mutfaklarda bulunan yemek masaları için ayrı bir aydınlatma kullanılmalı ve genel kullanımla ayrılmalıdır. Yapılan yemeği en net şekilde görmek için en aydınlık ortamın sağlanması gerekir. Mutfakta yemek yeniyorsa dim edilebilir (yani ışık seviyelerinin bir dimmer anahtarıyla ayarlanabileceği) özellikte aydınlatmalar önerilebilir.

Banyo Tuvalet Avizesi Aydınlatması

Banyo - Tuvalet AydınlatmaIslak hacimlerde mutlaka IP koruması yüksek ürünler (IP koruma sınıfı minimum 44 olan ürünler) kullanılmalı ve elektrik arızası ve tehlikesi minimuma indirilmelidir. Bu konuda led ürünler ıslak hacimlerdeki uyumları açısından son derece verimlidir. Banyo aynası üzerine veya yanlarına aplikler kullanılabilirken tavanda veya dolaplı bir ayna üzerindeki spotlarla da aydınlatma desteklenebilir. Duş üzerinde IP koruması yüksek bir ışık rahat bir banyo ortamı sunar.

Koridor Antre Aydınlatması

koridor antre aydınlatmaAntreler her zaman misafir ve karşılama için özel olarak tasarlanır. Antredeki bir sarkıt aydınlatma ürünü mekânınızı sınırlayıp daraltırken, tavana uygulanan bir tavan armatürü daha fazla yaygın ışık verecek ve mekânın bütünlüğünü daha fazla koruyacaktır. Hol genel aydınlatmasında armatür öneriyoruz. Antrede olduğu gibi sarkıt ürünler bu dar alanları küçültmekte ve tavan armatürü veya gömme spotlar koridorun uzun ve bütünlük hissini korumaktadır. Sarkıtlar holleri daha daraltır; bunun aksine armatürlerse daha geniş gösterir. Bunun yanı sıra hol için kesinlikle modern aplikler öneriyoruz. Aplik anlık ihtiyaçlara cevap verecek ideal bir üründür, hem gerekli aydınlatmayı sağlar hem de ekonomik çözümler üretir. Bu tip mekânlarda acil durum aydınlatmaları ve gece kullanımları için sensörlü ürünlerde kullanılabilmektedir.

Çocuk Odası Aydınlatması

çocuk odası aydınlatmaçocuk odası aplik lambaKesinlikle gözü yormayan aydınlatma kaynakları kullanılmalıdır. Çocuklar için hem gece lambası olarak kullanılabilen aplik veya hafif abajurlar, sensörlü küçük portatif ürünler hem de çocuğun gözlerinin kamaşmasına engel olan indirekt ışık yayan sarkıt ve armatürler kullanılabilir. Çocukların herhangi bir zarar görmemesi için kesinlikle lambader ve ağır masa lambaları gibi devrilebilecek ürünleri tavsiye etmiyoruz.

Balkon – Bahçe Aydınlatması

balkon bahçe aydınlatmaDış mekânın etkilerinden korunmak için IP koruma sınıflı aplik veya armatür dışında bahçeye bakan kısımlara çim aydınlatmaları veya parapet üzeri aydınlatmalar kullanılabilir.

Sıcak mevsimin uzun sürdüğü bir şehirde yaşıyorsanız balkon veya bahçelerin çok uzun süre kullanılan mekanlar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Aydınlatma Düzeyi Dağılımı

Aydınlatılan mekanın her noktasında aynı aydınlık seviyesini yakalamak zordur. Bu yüzden aydınlık seviyesinin dalgalanması belirli sınırlar içinde olmalı; minimum, ortalama ve maksimum aydınlık seviyeleri arasında fark edilir büyük bir fark olamamalıdır. Emin/Emax oranı 0,4 ile 0,6 aralığında olamalıdır. Bunu sağlamak için ışık kaynakları uygun seçilip, doğru konumlandırılmalıdır. Işık kaynakları doğru konumlandırılmadığı taktirde parlama, loşluk, karanlık kalan kısımlar, gölge oluşumu gibi olumsuz tablolar ortaya çıkacaktır. Gölge oluşumunu; ışık kaynağından çıkan ışığın dolaylı yollardan cisme ulaştırılması, ışık kaynaklarının minimum gölge oluşturacak şekilde konumlandırılması ya da bir çok noktadan ışığın yönlendirilmesi şeklinde ortadan kaldırabiliriz. Aydınlatma şiddetinin belirlenen koşulların üzerinde olması yorgunluk ve baş agrısı gibi fiziksel sorunlara sebep olur. Gözün görme alanı; bakılan nesne, yakın çevre, genel çevre olarak incelenir. Optimal aydınlatma için bu üç bölüm arasındaki aydınlık şiddeti oranları belirli sınırlar içinde olmalıdır;

lamba çeşitleriBakılan nesne / Yakın çevre 1/3 – 1/5

Bakılan nesne / Genel çevre 1/5 – 1/10

Birincil ışık kaynakları / Yakın çevre 1/20

Aydınlık şiddetinin uygun olmayan dağılışları, çok yüksek aydınlık şiddeti veya mekan içerisindeki aydınlık şiddetinin aşırı değişimi kamaşmaya neden olur. Bunu önlemek için ışık kaynağı ile bakış doğrultusu arasındaki açıyı artırmak, ışık kaynağının akışını azaltmak, gibi önlemler alınabilir.

Ne Kadar Aydınlık Olmalı? Aydınlatma Hesabı

Günlük yaşamda aydınlatma hesabı yapacak değiliz fakat genel kültür olarak çalışma ortamı aydınlığının 1000 lux, dinlenme yeri aydınlığının 100 lux olması gerektiğini bilmek bize aydınlanma gereksinimimizi karşılamada yardımcı olacaktır.

Hangi Soruların Cevabı Burada? Bahsettiklerimizden bazıları…

 • Avize alırken nelere dikkat etmeli
 • Avize çeşitleri, avize modelleri
 • Salon avizesi nasıl olmalı?
 • Mutfak aydınlatma modelleri
 • Oturma odası aydınlatması nasıl olmalı?
 • Tasarruflu ampüller
 • Led aydınlatma nedir ve kullanım alanları nelerdir?
 • Led avize, Led aydınlatma sistemleri
 • Lambader Nedir?
 • Yatak odası lambası dim edilebilir olmalı ne demek?
 • Çocuk odası, koridor, banyo ve bahçe aydınlatması nasıl olmalı?

Burada yazılı olan bilgiler umarım evinizi kaliteli ve uygun bir şekilde aydınlatmanız konusunda sizleri aydınlatmıştır. Tüm bu aydınlatma ile ilgili bilgiler haricinde sizlerin bilgilerinizi ve yorumlarınızı paylaşmanızı bekliyoruz. Bunun yanında düşük avize fiyatı ile ürün satın alınabilmesi için gördüğünüz avize kampanya fiyatları bilgilerini de paylaşabilirsiniz. Paylaşımlarınız için şimdiden Teşekkür Ederiz…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.9/5 (7 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)

Avize – Lamba – Aydınlatma, 3.9 out of 5 based on 7 ratings

19 Yorum »

 1. Gizem Tunalıyar 9 Eylül 2017 saat 19:09 - Yanıtla

  yeni bir site keşfettim. http://www.avize.net

  Ahşap ve modern modelleri var…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 2. UFUK 28 Mayıs 2017 saat 14:12 - Yanıtla

  avize alırken çok dikkat edilmesi gereken konu kesinliklen çin malı ürün alınmaması standart ampul kullanabileceğiniz ürün olması duyların porselen olması metal aksamının çok ince ve basit olmaaması sadece görseliğe bakılmaması çok önemlidir

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 3. Şevki Akbulut 13 Mayıs 2017 saat 13:41 - Yanıtla

  Merhabalar öncelikle salon avizeleri, mutfak avizeleri ve daha bir çok farklı avize çeşitleri hakkında açıklayıcı ve detaylı bilgiler sunduğunuz için teşekkür ederiz. Farklı avize, led aydınlatma, duvar saati modellerimiz için’ de sitemizi inceleyebilirsiniz https://www.butikurunler.com/ sizlere bir faydamız olursa ne mutlu bize.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 4. Genel Dekorasyon 16 Nisan 2016 saat 16:48 - Yanıtla

  Temizlik açısından epey zahmetli ürünler. Genelde spot led panel uygulaması yapıyoruz. Silmek zorunda kalınmıyor ve gizli kalıyor. geneldekorasyon.com

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. emrehan 4 Şubat 2016 saat 03:54 - Yanıtla

  merhaba, ben lambader seçerken bir konuda zorlandım; lambader şapkası ne kadar büyür yahut küçülürse odayı aydınlatma performansı düşer yada yükselir mi? yani şapkası küçük bir lambader alırsam odam daha mı az aydınlanır?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. avize 19 Ocak 2015 saat 13:43 - Yanıtla

  Led aydınlatma günümüzde çok yaygın kullanıma başlanmış olup enerji tasarufuna büyük katkı sağlamaktadır.Led lambalar çeşitli renklerde ve boyutlarda üretilmektedir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. kemal 16 Aralık 2014 saat 00:29 - Yanıtla

  Merhaba,
  Odama uygun lambader araştırıyorum bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir.
  Teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • nilay 17 Aralık 2014 saat 13:11 - Yanıtla

   lambader tavsiyesi vermek için bütçe durumu, hangi odada kullanılacak, diğer eşyalar nasıl vb… bilgilere ihtiyaç var ama genel olarak tavsiye vermek gerekirse http://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/vivace-metal-govde-lambader-gumus-renk-137687405
   bu ürünü tavsiye edebilirim.
   Bu ürün metal ve gümüş renk gövdesi ile bir çok oda tipi için uygun, e-27 duy tipi ile ampül tipi çok geniş bir bandda seçim imkanı var. kırılmaz polipropilen bir başlığı var düşerse sağlamlık açısından. kısaca genel beklentilere uygun ve fiyatıda makul bir ürün.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
 8. ahmet 3 Aralık 2014 saat 14:06 - Yanıtla

  avize alırken ampül tipine (duy tipine)de dikkat edin
  e27 ampül: klasik duy tipi heryerde rahatlıkla bulabilebileceğiniz ampül tip oluyor. Yaygın olduğu için tasarruflusunu da led tipini de gayet rahat ve ucuza bulabilirsiniz.
  e14 ampül: klasik olanın ince tipi klasik kadar olmasa da yine de bulabilirsiniz.
  g9 ampül: duy giriş şekli farklıdır. Genelde fazla yakar az ışık verir. tasarruflu tipleri pahalıdır ve çok da yaygın değildir. adı bilenmedik duy tipi değildir yine de.
  ben birkaç ampül tipini yazarak hatırlatmak istedim. avize alırken duy tipini sorarak yaygınlığını ve ampül ücretlerini araştırması size ait.
  Unutmayın ampüller evladiyelik olmuyor arada değiştirmek lazım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 9. Yerevdekor 21 Kasım 2014 saat 16:28 - Yanıtla

  Avizelerin metal kısımlarının çelik ve paslanmaz olmasına dikkat edin, temizlik sırasında toz alma işlemlerinde ıslak bez ile sildiğiniz de paslanması durumunda kötü bir görüntüye neden olur paslanmaz krom avizelerin temizlenmesi kolay olur.

  Sade ve güzel bir aydınlatma sağlayan avizeleri tercih etmek daha iyidir aslında.Son zamanlarda sırf dekor amaçlı üretilen sağlıksız ve kurulumu zahmetli olan avize modelleri çıkmaktadır göze hitap etse de kalite ve kullanım olarak pek uygun değildir.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 10. led 4 Ekim 2014 saat 23:29 - Yanıtla

  Ah birde biraz okusak arastirsak, amac sadece tasarruf degil… Led harici aydinlatmalarin kansere etkisini birazcik arastirsaniz!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 11. Avize 22 Ağustos 2014 saat 11:22 - Yanıtla

  Avizede led konusunda önyargılıyım ben. Fazla uzun ömürlü değiller,sonuçta hepsi uzakdoğu üretim. Ve takmasıda zahmetli..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 12. harun 29 Nisan 2014 saat 13:54 - Yanıtla

  yok efendim power led falan deyip tüketim çok az deyip çok sınırlı süre kullandığınız mekanlar için çok yüksek bedellerle avize almayın. edeceğiniz 10 yıllık tasarrufun fazlasını peşin peşin vermek çok da mantıklı değil.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 13. nilay 24 Nisan 2014 saat 08:34 - Yanıtla

  avize alırken ampuller yukarı bakan modellerde eğer tavana yakınsa tavanda iz bırakıyor model seçiminde buna dikkat etmenizi tavsiye ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 14. mert 21 Nisan 2014 saat 09:33 - Yanıtla

  yeni avize arayan arkadaşlara Allah kolaylık versin geniş bir dükkana girildiyse o model çeşitliliği içinde insan kayboluyor. hakedecek ürüne hakedecek parayı vermek lazım. burada yazılanların faydası olsa da karar veremedik, zor iş bu avize işi.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. ipek 17 Nisan 2014 saat 11:25 - Yanıtla

  yeni avize ararken şunu gördüm tamamen aynı zannedilen avizeler arasında bazen hakikaten çok büyük kalite farkı olabiliyor. Dikkatli bakılmadığında aynı zannettiğim iki avize metallerinin birinin ezikler içerdiğini farkettim alırken dikkat etmek gerekiyor bazen ucuz etin yahnisi tatsız olabiliyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. fuat 19 Aralık 2013 saat 00:06 - Yanıtla

  led ile aydınlatma 15m2 bir oda için kaça alırsak uygun fiyatla almış oluruz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Yorumunuz için teşekkürler »