Bebek Telsizi

esyatavsiyeleri.com 27 Kasım 2015 2

Bebek telsizi tavsiyesi arayanlar için rehber niteliğindeki yazımız ile bebek telsizi zarar lı mı? bebek telsizi fiyatları, markalar (weewell, chicco, kraft, sinbo …) hakkında bilgilere ulaşabilecek bebek telsizi yorumları ve önerileri okuyabileceksiniz.

bebek telsizi yorumBebek Telsizi Özellikleri

Bebek Telsizi Markaları – Bebek Telsizi Fiyatları

Bebek Telsizi Zararlı mı?

Bebek telsizi alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebek Telsizi Özellikleri

Bebeğin sesini radyo frekansı yoluyla vericinin anne – babanın yanındaki alıcıya aktarması işlemi ile yola çıkılan bebek telsizi artık çok fazla ekstra özelliğe sahip cihazlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çekim mesafesi: 100 m – 2.000 m

Odadan odaya çekme güçlüğü çeken cihazlardan apartmandaki komşu gezmelerinde kullanılan cihazlara geçiş yaşanmıştır.

Karşılıklı Konuşma :

weewell bebek telsizi kameralıSadece bebeğin sesini size aktarmayan aynı zamanda sizdeki alıcının verici olarak görev yaptığı sizin sesinizi de bebeğinize aktarmaya yarayan özelliktir.

Ortam Termometresi:

Bebeğinizin sadece sesini değil bulunduğu ortamın sıcaklığını da takip etmeniz için ekstra özelliktir.

Kapsama Alanı Dışına Çıkıldığında Uyarı:

Acaba artık çekmiyor mu? diye herhangi bir tereddütte kalınmaması için kapsama alanı dışına çıkıldığında cihazın sesli veya görsel uyarı vermesi özelliğidir.

Sakinleştirici Ninni:

Cihaz içeriğinde bulunan sakinleştirici müzikler sayesinde başka bir müzik kaynağı (cep telefonu gibi) kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Ses Sensörü:

Normalde bir nevi bekleme konumundayken bebeğinizden bir ses geldiği zaman vericisini devreye sokarak o durumda sesi iletme özelliğidir.

Görüntü Aktarma Özelliği:

Sadece bebeğinizin sesini değil görsel olarak durumunu da takip etme imkanı sağlayan özelliktir. Birden fazla kamerayı destekleyenleri ve gece görüş sağlayanları da bulunmaktadır.

Hareket Sensörü:

Herhangi bir hareket olduğunda görüntü ve ses aktarma sistemini devreye sokma özelliğidir.

Beslenme Alarmı:

Bebeğinizin beslenme zamanını takip edebilmeniz için eklenmiş bir özelliktir.

Düşük Pil Uyarısı:

Cihazın pilinin ansızın bitip sizi yarı yolda bırakmaması için pilin enerjisi belli bir seviyenin altına inince sizi uyarması özelliğidir.

PC, Tablet, Akıllı Telefon Üzerinden İzleyebilme

İnternet ortamına görüntü aktararak internet imkanı olan her yerde masa üstü veya dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon üzerinden bebeğinizi takip edebilme imkanı sağlamaktadır. Bu tip cihazlarda ekstra olarak çekilen görüntüleri kaydedebilme ve kamera açılarının değiştirilebilme imkanı bulunmaktadır.

Bebek Telsizi Markaları – Bebek Telsizi Fiyatları

Bebek telsizi markalarından bahsederken amacımız bir markayı övmek veya kötülemek değildir. Marka hakkında genel bilgi olunması amaçlanmaktadır. Marka ile yaşanmış olumlu ve olumsuz tecrübeler aşağıda yorum bölümünde aktarılabilmektedir.

Wewell Bebek Telsizi

Bebek telsizi en ucuz ve kaliteli arayanlaraBebek telsizi denince ilk akla gelen marka wewell olmaktadır. Kendini ve kalitesini kanıtlamış bir markadır. Basit 200 m ses aktaran modelleri 100 TL den başlamakta olup gerçek işlevi olan bebek telsizi işlevini güzelce görmektedir.

Kapsamlı görüntü aktaran WMV860 gibi tam donanımlı modelleri ise 600 TL civarındadır. Güncel WMV860 fiyatları arasından ucuzunu kolayca bulmak için tıklayınız. Bu modelde açık alanda 300m çekim mesafesi, karşılıklı konuşma, ortam termometresi, kapsama alanı dışına çıkıldığında sesli uyarı, 5 adet ninni, ses ve hareket sensörü, 4,3″ renkli ekrana görüntü aktarımı, düşük pil uyarısı, beslenme alarmı gibi özellikler bulunmaktadır.

İnternet üzerinden görüntü aktaran modeli olan WMV900 Uni-Viewer modeli 500 TL civarına bulunabilmektedir. Güncel WMV900 Uni-Viewer fiyatları arasından ucuzunu kolayca bulmak için tıklayınız. Biraz pahalı olsa da kullanıcılarının genel olarak memnun olduğu bir markadır.

Chicco Bebek Telsizi

bebek telsizi chicco fiyatBebek ürünlerinde belli bir kaliteyi simgeleyen markadır. Bebek telsizinde çok yoğun olarak tercih edilen bir marka değildir. Diğer ürünlerinde ortaya koyduğu kaliteden dolayı belli bir kitle tercih etmektedir.

Chicco Klasik Bebek Telsizi; Çekim aralığı: 150 m Analog Bebek Telsizi 2 kanal seçeneği parazit ihtimalini engeller, ışıklı ekranı bebeğin odasındaki ses seviyesini işaret eder. İki ünitesi de şarj edilebilir batarya ile veya fişe takılı şekilde kullanılabilir. Aktarım frekans kanalı: 40.67-40.69MHz Fiyatları 150 TL civarıdır. Güncel fiyatlara Ucuzunu kolay ara modülünden ulaşabilirsiniz.

Chicco Video Dijital Bebek Telsizi ; Çekim aralığı: 150 m 2 inc ekranı bulunan telsiz bebeğin odasına sabitlenen IR video kamera ile karanlıkta da çalışır. Işıklı ekranı bebeğin odasındaki ses seviyesini işaret eder. Bebek ve ebeveyn üniteleri şarj edilebilir batarya ile veya prize bağlantılı bir şekilde kullanılabilir. Chicco video dijital bebek telsizi fiyatları 350 TL ‘den başlamaktadır.

Kraft Bebek Telsizi

Yine bebek ürünleri konusunda tanınırlığı nedeniyle değerlendirmeye aldığımız bir marka.
Analog Kraft BM 147 : Çekim Aralığı açık alanda 800 metre kapsama alanı, 175 metrekare evin her köşesinde sorunsuz bebeğinizin sesini dinleyebilirsiniz, Lcd ekran, 16 frekans düzeyi, 2 kanal Duyarlılık kontrolü, Kapsama alanı dışına çıkıldığında uyarı sinyali, Pil bittiğinde uyarı sinyali, Fiyatı 120 TL civarıdır.

kraft görüntülü bebek telsiziKraft BM 148 Dijital Bebek Telsizi ; 300 metre çekim, Çift yönlü iletişim seçeneği, Bebeğin uyuma, ağlama, gülme durumunu LCD ekran üzerinden simgesel takip edebilme, 6 farklı ninni seçeneği, 2 AC adaptör ve şarj edilebilir pil, Fiyatı 240 TL civarıdır.

Kraft Dijital Görüntülü Telsiz De Bm-254 ;  200 metre kapsama alanı, 2.4 GHz dijital platform, Karşılıklı çift yönlü iletişim, 3.5” Renkli LCD ekran, Dijital kanallar üzerinden güvenli iletişim teknolojisi, Ayarlanabilir ses seviyesi, Kızılötesi gece görüşü, Bebek ünitesi üzerinde bulunan gece lambası modu, Bebek ünitesinde bulunan 6 farklı melodi, Aşağı ve yukarı yönlü ayarlanabilir kamera, Olası bir frekans karışıklığını engelleyerek karşılıklı iletişimin güvenli olmasını sağlayan FHSS teknolojisi Parazit engelleyici; otomatik kanal seçimi Pil azaldığında ekranda görünen uyarı işareti, Şarj edilebilir ebeveyn ünitesi, Güç tasarrufu

Siemens Gigaset, Philips, Motorola, Loobex, Brion, Tomy, Switel gibi markalarda bebek telsizleri bulunmaktadır.

En ucuz bebek telsizi fiyatları araştırması için linki tıklayınız.

Bebek Telsizi Zararlı mı?

bebek kamerası zararlımıBebek telsizinin gerekliliği maddi gücü belli bir seviyenin üstünde olanlar için tartışılmasa da zarar lı olup olmadığı tartışılagelen bir konudur. En son söyleyeceğimizi en başında söyleyelim bebek telsizinin çocuk sağlığına etkisi var ama önemsenecek düzeyde mi bu tartışmalı. Bölüm sonunda da ne yapmak gerek bunu detaylandıracağız. Önce konuyu doğru anlamak için bazı tanımları ortaya koymamız gerekir. Malesef biraz teknik alana girecek ama çok abartmamaya çalışacağız.

Elektromanyetik Alan Nedir?

Elektromanyetik alan, elektrik yüklü cisimlerin çevrelerinde yarattıkları ve diğer yüklü cisimler üzerinde kuvvet uygulayan bir etkidir. Elektromanyetik alanlar elektrik ve manyetik alanların bir araya gelmesiyle ortaya çıkar. Frekans yükseldikçe dalga boyu kısalır ve alanda yayılan enerji yükselir.

Radyo Dalgaları Nedir?

1 milimetreden uzun dalgalardır. En uzun dalga boyuna sahip olduklarından en düşük enerjiye ve sıcaklığa da sahiplerdir. Radyo dalgaları her yerde bulunabilir. Bu dalgaların kaynakları elektrik titresimleridir. Telefon, televizyon ve radyoda bağlantı kablosu gerektirmeden kullanımı sağlar.

Elektromanyetik dalgalar iyonlaştırıcı olan ve iyonlaştırıcı olmayan olarak ikiye ayrılmaktadır.

İyonlaştırıcı elektromanyetik dalgaların Hücerlerde organel ve DNA zincirinin bozulmasına sebep olduğu bilinmektedir. (Bunlar: , Rontgen (X ışını) ve Gama ışınları)

İyonlaştırıcı olmayan elektromanyetik dalgalar; bu alanlar mesafe, güç ve maruz kalma zamanı gibi faktörlere bağlı olarak vücutta ısıl etkiye sebep olduğu gibi bazı biyolojik etkilere de sebep olabileceği öne sürülmektedir. Kanserojen etkisi ise henüz ispatlanmamıştır.  Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC – International Agency for Research on Cancer) 2004 yılında ELF manyetik alanları, 2011 yılında ise RF radyasyonu 2B sınıfı olası kanserojen sınıfına almıştır. Yaşam alanında bulunan tüm materyaller IARC sınıflandırmalarında yer alabilirler. Bilimsel araştırma sayısına ve kanser bulgularına bağlı olarak herhangi bir ajan 1, 2A, 2B, 3 ve 4 gruplarından birinde sınıflandırmaya dahil olur. İlerleyen zamanda sınıflandırma değişebilecektir.

Bu dalgaların etkisinde kalan canlılarda ısıl ve ısıl olmayan iki tür etki oluşmaktadır. Vücut tarafından emilen elektromanyetik enerji ısıya dönüşür ve vücut sıcaklığını arttırır. Elektrik alanlar vücutta bulunan yüklü parçacıklara kuvvet uygulayarak hareket ettirirler. Vücutta bu hareketlere karşı direnç göstererek ısınır. Bu sıcaklık artışı kan dolaşımı, ter vs. ile vücuttan atılarak denge sağlanana kadar devam eder. Isıl olmayan etkiler ise kimyasal ve psikolojik riskler olup bu konudaki araştırmalar devam etmektedir. Araştırmacılar farklı farklı bulgulara ulaştığından net bir kanaat oluşamamaktadır.

İyonlaştırıcı olmayan radyasyon olarak ifade edilen elektromanyetik radyasyon kaynakları nelerdir?

 • Sabit telekomunikasyon cihazlarının (baz istasyonları ve cep telefonu) antenleri
 • Radyo, televizyon ve telsiz verici istasyonlarının antenleri,
 • Elektrik iletim hatları ve trafo merkezleri,
 • İndüksiyon fırınları ve indüksiyon kaynak makineleri,
 • TV, bilgisayar ekranları,
 • Radar sistemleri,
 • Uydu iletişim sistemleri,
 • Tıpta kullanılan bazı cihazlar,
 • Endüstride yüksek radyofrekansta çalışan bazı sistemler,
 • Elektrikli ev aletleri (mikrodalga fırın, traş makinesi, saç kurutma makinesi vb.)

Bebek telsizi kendi konumuza geri dönersek radyo dalgaları ile çalışan ve iyonlaştırıcı olmayan elektromanyetik dalga yayan bir cihazdan söz etmiş bulunuyoruz.

bebek telsizi zararlarıBu cihaz kendi alanında en masum sayılabilecek elektromanyetik alanı oluşturan cihaz olmasına karşın en hassas etkilenenin yakınında kullanılması işi karıştırmaktadır. Çünkü çocuklar özellikle de bebekler cilt ve beden gelişimleri tamamlanmadığından elektromanyetik dalgaların oluşturacağı etkilerden daha fazla etkilenmektedir.

Peki ne yapılmalı; evinde çocuğunu tüm elektrikli cihazlardan uzak tutan (tv, bilgisayar, telefon)  floresan tipte tasarruflu ampul kullanmayan, wi-fi modem çok az açık tutan veya kullanmayan, yaşadığı evin elektrik hatlarından uzak olmasına ve telefon verici istasyonlarına uzak olmasına dikkat eden yani lafın kısası bu konularda hassasiyet gösteren kişilerdenseniz aman bu cihazdan da uzak durun.

Yada en azından grafikte görüldüğü gibi görüntülü cihazların etki derecesi cep telefonlarının etki derecesine yakın olduğu düşünüldüğünde görüntülü olanlardan uzak durun veya en az 2 metre uzak mesafede konumlandırın.

Yok bu hususları çok da önemsemeyen biriyseniz çok uzun zamanlı olmamak, bebeğinizin baş bölgesinden mümkün olduğunca uzak mesafeye konulması kaydıyla kullanabilirsiniz. Diğer elektromanyetik konularda gösterilmeyen hasssasiyeti bu konuda gereğinden fazla göstermek yine de tercih meselesidir.

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek telsizi özellikleri değerlendirdik, markalara göz attık zararının ne kadar olduğu konusunda da kafamız netleşti. Bebek telsizi alacağız peki hangisini. Bunun için aslında tüm alacağımız eşyalarda olduğu gibi ihtiyacımızı en çok karşılayan ve en ucuz karşılayan cihaz bizim için en uygun cihazdır.

Öncelikle bebek telsizinin kendi özelliğinin iyi olması bizi yarı yolda bırakmaması olsun deniyorsa fazla özelliği olmayan bilindik bir markanın bebek telsizini almak uygun olacaktır. Bu marka sadece sektörün en bilindik markasının modeli olmayabilir etrafınızdaki kişilerden veya burada yer alan yorumlardan faydalanabilirsiniz.

weewell bebek telsizi yorumBiraz özellikli olsun derseniz arayacağınız özellikler frekans kanalı birden fazla olsun ki ses karışıklık durumlarında frekans değiştirerek çözüm bulunabilsin.

Alıcı ortamda yüksek gürültüden sesi duyamama tehlikesi olmaması açısından bebeğinizden ses geldiğinde görsel olarak uyarı olması önemli bir özelliktir.

Daha iyisi tabiki tam manasıyla görsel olarak takip edebilmek hatta bunu bütün akıllı telefonlar veya bilgisayarlar üzerinden yapabilmek olacaktır.

Tabi burda kafasında kafasında bebek telsizi zararlı sorusu konusu netleşmemiş kişilere yapabileceğimiz bir tavsiye var. Bu kapsamlı özellikler frekans yönünden olumsuz bir durum oluşturabilir. O yüzden sade modelleri tercih etmek bu manada faydalı olacaktır.

Alacağınız cihazdan memnun olmanız yada memnun olmamanız sadece cihazınızın kalitesi ile ilgili olmayabilir. Bulunduğunuz ortam radyo frekansı yönünden etki alabilen bir yer olabilir.

Cihaz hem elektrik beslemeli hem batarya ile çalışan özelliğe sahip olması sayesinde pil değişimi ile uğraşmazsınız.

Bu anlatılanlar dışında verilebilecek bilgi, yorum ve sorulacak sorularla yaptığınız katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (11 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 5 votes)

Bebek Telsizi, 4.5 out of 5 based on 11 ratings

2 Yorum »

 1. sepetlibakkal 3 Mayıs 2016 saat 21:30 - Yanıtla

  Her türlü bebek telsizini uygun fiyata bulabilirsiniz.

  sepetlibakkal.com/anne-bebek-oyuncak/bebek/bebek-guvenlik-urunleri/telsiz-kamera-ve-dedektor/

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Bebek Telsizi Tavsiye 19 Mart 2016 saat 22:59 - Yanıtla

  Kameralı olanlar güzel, ancak bu telsizlerde çok problem çıkıyor nedense.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorumunuz için teşekkürler »

Daha fazla bebek telsizi dijital mi analog mu, bebek telsizi en ucuz, bebek telsizi yorum bebek telsizi tavsiye, dijital bebek izleme cihazı, Ev eşyaları özellikleri
su arıtma cihazı tavsiye
Su Arıtma Cihazı – Filtresi – Su Arıtma Sistemi

En iyi su arıtma cihazı hangisi?, Su arıtma cihazı filtresi seçiminde nelere dikkat edilir?, Su arıtma sistemleri içme suyu amaçlı...

Kapat