Elektrikli Isıtıcı – Yağlı Radyatör – infrared – Seramik – Cam Panel

esyatavsiyeleri.com 26 Ekim 2015 14

En iyi elektrikli ısıtıcı hangisi? Yağlı radyatör mü infrared tipi mi tercih edilmeli? Elektrikli ısıtıcı alırken nelere dikkat edilmeli? Elektrikli soba gerçekten ihtiyaç mı? Elektrikli ısıtıcı tavsiye olarak kim için hangisi önerilir? bilgilerine ışık tutacağımız bu yazımızda sizlere yardımcı olacağımızı umuyoruz.

Isınma ihtiyacı şehirde yaşayan insanlarca genellikle kalorifer, kombi, soba gibi ısıtma sistemleri veya birimlerince karşılanmaktadır. Bunların yetersiz kaldığı yerler için pratik çözüm amaçlı olarak eskiden beri gelen elektrikli ısıtıcılar kullanılagelmektedir. Elektrikli ısıtıcı modellerinde ön plana çıkan modeller değerlendirilmiştir.

Yağlı Radyatör

yağlı radyatör fiyatlarıKalorifer peteği görünümünde olan içerisindeki su yerine yağın elektrik rezistansı ile ısıtılması bu yolla bulunduğu yerin ısıtılmasını sağlayan seyyar, tekerlekli petektir.

Yağlı Radyatör Avantajları

 • Elektrik sarfiyatı anlık ısıtma sistemlerine göre daha azdır.
 • Çalıştığı ortamın havasını kurutmaz.
 • Bir kere ısındıktan sonra uzun süre sıcak kalır.
 • Direk ısı verme şeklinde olmadığı için daha güvenli bir ısınma sağlar. Odanın genelini ısıtır.

Yağlı Radyatör Dezavantajları

 • Etrafı ısıtmak için kendisinin ısınmasına ihtiyaç duyar.
 • Isınma süresi dolayısıyla ısıtma süresi infrared ısıtma sistemlerine göre daha uzun sürer.

Yağlı Radyatör Alırken Dikkate Alınacak Özellikler

 • Petek dilim sayısı: 9 – 10 – 11 -12 dilimlere sahip radyatör petekleri kullanacağınız yerin büyüklüğüne göre seçim yapmalısınız. Ayrıca panel büyüklüğü nedeniyle konuşlanacağı yere sığıp sığmayacağını dikkate almanız gerekir.
 • Ağırlığı sürekli bir yerden başka yere taşıma gerektiren kullanım durumlarında önem kazanacaktır.
 • Isıtma alanı: Isıtıcının etkili olacağı maksimum kapalı alan m3 cinsinden belirtilir. Geniş bir salondan ziyade oturma odası veya çocuk odası şeklindeki mekanların hacimleri daha az olacaktır.
 • Elektrik sarfiyatı ki bu genellikle ısıtma gücü ile doğru orantılıdır. Yüksek kapasite ısınma kabiliyetine ancak yüksek elektrik tüketen cihazlarla sahip olunabileceğini unutmamak gerekir.
 • İçindeki yağın ısı iletim özelliği, farklı markaların aynı elektrik watına sahip olmalarına rağmen farklı karakterde ısıtma yapmasını sağlayan en önemli etken diyebiliriz. Ucuz etin yahnisi tatsız olur hesabı bu noktada çıkabiliyor.
 • Sıcaklık kademeleri ve termostat özelliği
 • Devrilme emniyeti: Radyatörün devrilmesi durumunda elektrik kesintisi sayesinde
 • Aşırı ısınma emniyeti: Sıcaklığın belli bir derecenin üzerine çıkması durumunda cihazın kendisini emniyete alması
 • Fan özelliği: Sıcak havanın ortamda hızlı bir şekilde etrafa yayılmasını sağlamak amacıyla dönen pervane bulunması özelliği
 • Zaman ayarı: İstenilen saat aralıklarında çalışabilmesinin programlanabilen cihazlar tüketim ve ilgilenme pratikliği yönünden uygunluk sağlayacaktır.
 • Garanti süresi: Firmanın ürettiği cihazın arkasında durduğu süreyi göstermesi açısından bir faktördür.

Yağlı Radyatör Markaları

Delonghi, Zass, Fakir, Kumtel, Beko – Arçelik, Demir döküm, Raks, Rowenta, Altus

Her markanın sizin beğeninizi kazanabilecek bir modeli bulunabilir. Yağlı radyatör fiyatları için belki en belirleyici faktör içerisindeki ısı iletim katsayısı farklı olan yağ kalitesidir.

Yağlı Radyatör Fiyatları için tıklayınız.ufo ısıtıcı yatay

Infrared Isıtıcı (Ufo)

Normal ısıtıcı sistemlerden farklı olarak ısıyı ışık ile ileterek ortamdaki havayı değil ışığın vurduğu yeri infrared yoluyla ısıtan sistemlerdir. Ufo markasının bu alandaki ısıtıcıları hayatımızın içine sokması nedeniyle belki de ufo (ısıtıcı) olarak da günlük kullanımda ifade edilir.

İnfrared Isıtıcı Avantajları

 • İstenilen yeri ısınmasının sağlanması için kendisinin ısınmasına gerek yoktur.
 • Açıldığı andan itibaren ışığının vurduğu yeri ısıtmaya başlar.
 • Ortamdaki havayı ve diğer yerleri ısıtmaya çalışmadığı için bölgesel ısıtmada düşük enerji tüketimi sağlar.

İnfrared Isıtıcı Dezavantajları

 • Kapandığı an ısıtılan yere olan ışıma biter ve soğuma gerçekleşir.
 • Ortamı ısıtmaz sadece ışıma olan yeri ısıtır.
 • Sağlık yönünden kaliteli markalarda dahi bazı yönlerden sıkıntı olmakla birlikte kalitesiz markalarda tereddüt oluşturacak sorunlardan bahsedilmektedir. Uzun süre kullanımda göze, yüze ve cildin diğer bölgelerine yapabileceği etkiler göz önüne alınmalıdır.

İnfrared Isıtıcı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • ufo alırken dikkat edilmesi gerekenlerIsıtıcının kullanacağı yer dikkate alınmalıdır. Açık alanda kullanacak ise doğal koşullara dayanıklı tipte bir ısıtıcı tercih etmemiz gerekmektedir.
 • Yer sıkıntısı yok ise yatay, yer sıkıntısı olacak ise dikey tip tercih edilebilir.
 • Alacağınız infrared ısıtıcının kullanım ömrünü belirleyen daha çok kullanılan filament olduğundan buna dikkaet edilmelidir.
 • Ayaklı olanlar portatif yer değiştirilebilir özellikte olması açısından iyi düşme tehlikesi açısından kötü olmaktadır. Sabitlenmesi durumunda güvenlik açısından daha iyi olmakla birlikte yer değiştirilebilir olma özelliğini kaybetmektedir.
 • Otomatik termostat özellikli olması veya en azından kademelerinin olması infrared ısıtıcının elektrik sarfiyatı açısından önemli olmaktadır.
 • Isıtıcıyı taktığımız prizde toprak hat olması çok büyük önem arz eder. Aksi durumlarda büyük facialara neden olabilmektedir.
  Isıtıcının bulunduğu mekandaki havayı kurutma düzeyi oldukça yüksektir. Bu rahatsızlanmamak adına ısıtıcıyla aynı odada su bulundurulması önemlidir.seramik ısıtıcı lamba

Seramik Isıtıcı

seramik sobalarDirenç yoluyla ısınan seramik far infrared enerji yayılması gerçekleştirir. Bu enerjinin ısınacak yere yönlendirilmesi yoluyla ısıtma gerçekleştirilir. Infrarede benzer nitelikte bir ısıtıcıdır.

Seramik ısıtıcı mı? infrared ısıtıcı mı?

 • Benzer nitelikte bir ısıtma teknolojilerine sahip olsalar da seramik ısıtıcılar daha sağlıklı dalga boyunda ısı enerjisi aktarımı olduğu iddia edilmektedir.
 • Seramik ısıtıcılar yağlı radyatör kadar olmasa da kapandıktan az bir süre daha ısıtma sağlar.
 • Fiyatları açısından seramik ısıtıcılar infrared ısıtıcılara göre daha pahalıdır. Seramik ısıtıcı fiyatları için tıklayınız.

Cam Panel Isıtıcı

Diğer elektrikli ısıtıcılara göre daha az bilinen bir ısıtıcı türüdür. Genellikle 4mmlik iki cam dan oluşan yapı bir cam panelin şeffaf ısıtıcı ile ısınması ve ısının cam yüzey boyunca ortama yayılması yoluyla ısıtma gerçekleştirdiği ısıtıcılardır.

cam panel ölçüleriBu ısıtıcıların dezavantajı ısıtmak için ortam büyüklüğüne göre çok geniş panellere ihtiyaç duyar. Ortamı belli derecelere getirmek için belli bir süre çalışması gerekir. Çok sert kış koşullarına sahip yerler için değil de daha çok kışın yumuşak geçtiği yerlerde kullanımı uygun olacaktır.

Isıtma için güzel görünümlü ve pratik nispeten tasarruflu ısıtma arayanlar için güzel bir seçenek olacaktır. Kademeli ve mekanik termostatlı modelleri olduğu gibi ısı derecesi ayarlı ve elektronik termostatlı modelleri de bulunmaktadır. Isı derecesi 21 dereceye ayarlandığında 1 dakikadan az bir periyotla ortam ısısı ölçülerek ortam ayarlanan dereceye gelinceye kadar çalışıp ayarlanan dereceye geldiği zaman elektrik tüketimini kesen modellerinin alınması daha uygun olacaktır.

Fanlı Isıtıcı

fanlı elektrik ısıtıcısıIsıtılan direncin hangi tip olursa olsun ortama ısı yaymasını hızlandırmak maksadıyla fan yoluyla desteklenmesi tipindeki ısıtıcılardır. Diğer elektrikli ısıtıcı modellerinde (Yağlı radyatör, infrared ısıtıcı, seramik ısıtıcı vb…) destek amaçlı olabileceği gibi basit fanlı elektrikli ısıtıcılarda bulunmaktadır.

Anlık sıcak hava üfleyerek bir nevi uzun süre açık kalabilen saç kurutma makinesi gibi çalışan bir ısıtıcı tipidir. Elektrik tüketim miktarı oldukça yüksektir. Evin veya odanın kışlık ısınma ihtiyacından çok ortamın anlık olarak kırılması veya banyo esnasında veya sonrası çocukların üşümemesi için ortam ısısının arttırılması amacıyla kısa süreli kullanım amacıyla uygun olabilecek ürünlerdir.

Alırken ürün güvenliği önemli bir tercih sebebi olmalıdır.

Elektrikli Isıtıcı Tüketim Hesaplama

Isıtıcı elektrik tüketimi hesaplama yapabilmek için almayı düşündüğünüz veya aldığınız ısıtıcının üzerindeki watt değerini bilmek gerekir.

Cihazın üzerinde yazan: 1800watt olsun

Günlük kullanmayı düşündüğümüz zaman: 8 saat

Aylık Elektrik Tüketimi : 8 saat x 30 gün x 1800watt = 432kw olarak hesaplanır.

1kw lık tüketim : 40 kr (yaklaşık)

Isıtıcımızın Aylık Elektrik Harcaması : 432 x 0,40 =  172,80TL olacaktır.

Elektrikli Isıtıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 • Öncelikle elektrikli ısıtıcı hangi amaçla ve nerede kullanılmak için düşünülüyor bu değerlendirilmelidir.
 • Eğer esas ev ısıtıcı olarak kullanılacak yani soba, kalorifer veya kombi desteği amaçlı kullanılmayacak ise bulunduğumuz şehrin iklim koşulları sert kış şartlarına sahip ise sadece elektrikli ısıtıcılar ile ısınmaya kalktığımızda hangi tip elektrikli ısıtıcı kullanırsak kullanalım ciddi elektrik faturaları ile karşılaşmayı göze almışız demektir. Çünkü elektrikli ısınma pratik ama yoğun enerji ihtiyaçlarında pahalı olabilecek bir ısınma şeklidir.
 • Özellikle çocukların direk olarak infrared tipi yoğun sıcak ışımalarına uzun süre maruz kalma durumunu iyi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bu sizler için de önemli olsa da çocukları ciltleri ve bünyeleri daha hassas durumdadır.
 • Yangın emniyeti gibi emniyet durumlarını (devrilmeye karşı alınmış önlemler, devrilme durumunda devrenin kesilmesi, yağlı radyatörlerde yağ akması örnekleri bakılan markada ne kadar gerçekleşmiş araştırılması
 • Keskin kenarlı radyatörlerden genel olarak sakınılması ama çocuk odası için alınacaksa kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.
 • Klasik modellerde (soba, kalorifer veya kombi) ısınan bir eve sahip olsanız da içinize sinen bir elektrikli ısıtıcıyı hem destek hemde acil ihtiyaç amaçlı evinizde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Evimizde aydınlatma amaçlı kullandığımız özellikle (led olmayan tipteki) avizeler- lambalar, televizyon, buzdolabı ve diğer elektrikli eşyalarda aslında birer ısı kaynağı olarak elektrikli ısıtıcılar gibi ortamın ısınmasına yardımcı olurlar.
 • Elektrikli ısıtıcıların kullanıldığı prizlerin toprak hattına sahip olması ve yüksek amperlere dayanıklı bir elektrik şebekesine ve hatta sahip olmak elektrik ısıtıcı almayı düşünenlerin öncelikle değerlendirmesi gereken konulardan biridir.
 • Genel hatları ile tavsiye ve önerilerde bulunduğumuz elektrikli ısıtıcı ile ilgili olarak başta kampanya bilgileri olmak üzere tecrübe ve tavsiyelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.6/5 (29 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +9 (from 9 votes)

Elektrikli Isıtıcı – Yağlı Radyatör – infrared – Seramik – Cam Panel, 4.6 out of 5 based on 29 ratings

14 Yorum »

 1. Onur 3 Aralık 2017 saat 23:44 - Yanıtla

  Merhaba, ben evime kalorifer peteği şeklinde elektrikli ısıtıcı arıyorum şu sitedeki ürünleri gördüm sizce alsam mı?

  https://www.trotec24.com.tr/makineler/isitma

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Mesude 17 Ekim 2017 saat 23:15 - Yanıtla

  Çok iyi açıklamışsınız. Geçen kış kombi bozuldu. Tamiri birkaç gün sürdü. Böyle durumlar için bir ısıtıcı evde dursun, geceleri yatak odasında açarım. Sıcağı direkt hissettirsin diye fanlı ısıtıcı almayı düşünüyordum. Ama bu yazıyı okuduktan sonra, fanlı ısıtıcının oda ısıtmak için ekonomik olmadığını anladım ve yağlı radyatörde karar kıldım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 3. İngilizce Oyunlar 20 Kasım 2016 saat 21:37 - Yanıtla

  İnfrared ve yağlı radyatör arasında kaldım. Faydalı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 4. ahmet 5 Ocak 2016 saat 08:17 - Yanıtla

  UFO Micatronic 2300 W Kule Tipi Isıtıcı-Uzaktan Kumandalı-Siyah

  http://www.sepetlibakkal.com/ufo-tower-mikatronik-emniyetldik-isitici-1900w.html

  Arkadaşlar ben bu ürünü başka yerden 345TL ye aldım ürün çok kullanışlı ve güzel burada fiyatı oldukça uygunmuş 269,90TL + ÜCRETSİZ Kargo ben aldığımda çok pahalıydı.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.3/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 2 votes)
 5. Vol Kan 13 Aralık 2015 saat 18:05 - Yanıtla

  Merhabalar
  Media markt te 49 tl ye bir ısıtıcı var. Technostar ht 2300 eco ısıtıcı 2300w termostatlı inifrared. Bu tip ucuz markalari almamizi onerir misiniz. Pahali markalar ile cok fazla fiyat farki var. Neden bi kadar fiyat farki var. Bilgi verir misiniz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. sepetlibakkal 4 Aralık 2015 saat 17:03 - Yanıtla

  Piyasada 390 TL liste fiyatıyla yer alan bu ürünü 110 TL indirim fırsatıyla 279,90 TL ‘ye alabilirsiniz.
  Hatta Üye olan herkes 10tl indirim çeki kazanıyor
  269,90 TL ye satın alabilirsiniz.

  UFO MİCATRONİC 23 TOWER UK 2300 WATT UZAKTAN KUMANDALI ISITICI

  http://www.sepetlibakkal.com/ufo-tower-mikatronik-emniyetldik-isitici-1900w.html

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.5/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 7. ziya 10 Kasım 2015 saat 15:42 - Yanıtla

  kaloriferli ve kombili ısıtma sistemlerin alternatifi olan elektrikli ısıtıcılarda aslında gerçek manada doğru seçim yağlı radyatör veya konvektör ısıtcı. Yağlı radyatörde ani ısıtma beklemek yerine kalorifer peteği mantığını beklemek daha doğru oluyor yoksa fişe takacam odayı direk ısıtacak zannedilip hayal kırıklığı oluyor ufo sistemlerinden farklı olduğunu bilmek lazım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. suat 10 Kasım 2015 saat 15:26 - Yanıtla

  DELONGHI TRD41025 modeli yerine daha ucuz ama iş gören Fakir RF-11 Turbo 2500 Watt 11 Dilim yağlı radyatörü tavsiye ederim delongiyi aramazsınız yanlız bunda radyatör petekleri kenarları keskin küçük çocuk odası veya çocuklu ortamda kullanım için biraz riskli

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 9. Sepetli Bakkal 4 Kasım 2015 saat 18:31 - Yanıtla

  Piyasada 390 TL liste fiyatıyla yer alan bu ürünü 110 TL indirim fırsatıyla 279,90 TL ‘ye alabilirsiniz.
  UFO MİCATRONİC 23 TOWER UK 2300 WATT UZAKTAN KUMANDALI ISITICI
  http://www.sepetlibakkal.com/ufo-tower-mikatronik-emniyetldik-isitici-1900w.html
  Fırsat için Son 4 Gün!!!!
  http://www.sepetlibakkal.com
  Cep telefonu,bilgisayar,televizyon,beyaz eşya,kozmetik ve binlerce ürün uygun fiyatlarla sepetlibakkal.com’da
  ~Türkiye’nin Yeni Online Alışveriş Sitesi~

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 10. sena 4 Kasım 2015 saat 18:20 - Yanıtla

  Yağlı Radyatör mü daha iyi yoksa nobo diye bir ısıtıcı mı? Bir de Radyatör lerde hangi marka iyidir.tavsiye verir misiniz lütfen. Teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.0/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • mert 5 Kasım 2015 saat 10:02 - Yanıtla

   nobo, beha markalarının ön planda olduğu ısı konvektör tipi ısıtıcılarda ısı şu şekilde elde edilir; Özel malzemelerden (volfram, magnezyum, aluminyum gibi) olan direnç elektrik ile ısınır bu ısı radyatör boyunca yayılır ve radyatörde ortamı ısıtır.
   Konvektör tipi ısıtıcılar sürekli ısıtma ihtiyacı için tasarlanmış ürünlerdir. Yani belli saatlerde ısıstayım bi gün şu odayı ısıtayım yarın şu odayı ısıtayım diye düşünülmemelidir. (Sistem seyyar olmamak üzere kuruludur.) Çünkü esas elektrik tüketimi ilk çalıştırıp odayı belli bir ısıya getirmeye çalışması esnasında yapar belli bir ısıya getirdikten sonra elektrik tüketimi düşer. Sadece bir oda için bu sistem kullanılacaksa çocuk odası ve yatak odası gibi fazla hareket edilmeyen fazla kapısı açılıp kapanmayan odalarda kullanılmalıdır. Oda kapısı açılıp kapandığında veya odada fazla harket olduğunda termostat ısı düşüşü algılayıp sistem fazla devreye girecektir. Bu da ürünün kullanışlılığını düşürecektir.
   Yağlı radyatörler ile karşılaştırırsak hangisi seçilmesi durumu açısından;
   Konvetör tipi ısıtıcılar tek odayı ve sürekli ısıtmak üzere verimliliklerini ortaya koymuş ve elektrik kw fiyatı yüksek olmasa iklimi uygun şehirlerde kullanılabilecek bir ısıtma sistemdir. Fakat yağlı radyatör gibi kullanım kolaylığına sahip değillerdir. Bazen çocuk odasını ısıtayım bazen yatak odasını ısıtayım yapamazsınız. Bulunduğunuz evde kiracı iseniz yine yağlı radyatör taşınma durumlarında herhangi bir tesisat kurulu gerektirmez. Topraklı ve uygun elektrik yükünü kaldıran bir prize taktığınız an ısıtıcınız hazırdır. Konvektör sistem açıldığında yağlı radyatöre göre daha hızlı sıcak hava vermeye başlar. Kullanım durumu ile ilgili daha fazla bilgi verilirse ona göre daha detaylı yorumda yapılabilir.
   Yağlı radyatör markalarından en memnun kalınanı delonghi dir. Bu marka için bile beklenti yüksek tutulursa hayal kırıklığına uğranılır. DELONGHI TRD41025 şu anki tavsiye edeceğim modeli. Evde küçük çocuk var ise kenarları keskin olmaması büyük avantaj.
   Konvektör ısıtıcı olarak Vigo Ahşap Görünüm 2000 Watt Elektrikli Isıtıcı Dijital Kontrol özellikli olanı incelemekte fayda var 48 saatlik dijital programlama yapılabilmesi avantaj eve gelinmeden önce program yapılıp oda sıcaklığı ayarlanabilir. Ama delonghi kadar kendini kanıtlamışlığı yok.
   Almayı düşündüğünüz nobo modeli hangisi özellikleri neler araştırdırdınız mı?

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +3 (from 3 votes)
 11. zeynep 4 Kasım 2015 saat 11:02 - Yanıtla

  ufo ısıtıcı elektrik tüketimi ne kadar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • sinan 4 Kasım 2015 saat 11:17 - Yanıtla

   hangi model ufo yu kastettiğinize bağlı belki marka olarak ufoyu değil de infrared ısıtıcıyı kastettiniz onu da bilmiyorum.
   Standart bir ufo modeli üzerinden cevap yazayım.
   UFO Black Line Isıtıcı 5 kademeli ve her kademenin harcadığı elektrik tüketimi sırasıyla (1300 / 1700 / 2000 / 2300 / 2600 Watt )
   1. kademede çalıştırılsa günlük devrede olduğu saat 8 olsa yaklaşık 125 TL
   2. kademede çalıştırılsa günlük devrede olduğu saat 8 olsa yaklaşık 165 TL
   3. kademede çalıştırılsa günlük devrede olduğu saat 8 olsa yaklaşık 190 TL
   4. kademede çalıştırılsa günlük devrede olduğu saat 8 olsa yaklaşık 220 TL
   5. kademede çalıştırılsa günlük devrede olduğu saat 8 olsa yaklaşık 250 TL
   aylık elektrik tüketimi olur umarım yardımcı olabilmişimdir.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +4 (from 4 votes)
 12. zuhal 4 Kasım 2015 saat 10:59 - Yanıtla

  cam panel ısıtıcıyı ilk defa burda duydum kullanan var mı

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)

Yorumunuz için teşekkürler »

Daha fazla Elektrikli ev aletleri, elektrikli ısıtıcı alırken nelere dikkat etmeli, elektrikli ısıtıcı markaları, elektrikli ısıtıcı tavsiye, en iyi elektrikli ısıtıcı hangisi, Ev eşyaları özellikleri, seramik ısıtıcı mı infrared ısıtıcı mı, seramik ısıtıcı mı yağlı radyatör mü, sermik ısıtıcı nedir, tüm diğer ve ufo ısıtıcı elektrik tüketimi hesaplama
derin donrdurucu
Derin Dondurucu

Giderek daha fazla aile tarafından tercih edilen eşya durumundaki derin dondurucular hakkında ayrıntılı bilgiler ve derin dondurucu tavsiyelerimizi yazımızda bulabilirsiniz....

Kapat