Fırın – Mikrodalga Fırın – Ankastre Fırın

esyatavsiyeleri.com 28 Ekim 2013 39

Mutfakta olmazsa olmazlardan biri olarak fırın karşımıza çıkar hangi tip fırın almalı, hangi marka fırın almalı ve nereden almalı sorusunun cevabını arayacağız. Aile bütçesi ve kişi sayısına göre Fırın Tavsiyesi isteyenlere işte bilgiler.

fırın tavsiyesi - fırın fiyatları - fırın çeşitleriFırın Tipleri

Ocaklı Fırın

Ocaklı Fırın TavsiyesiAnkastre mutfaklı evleri düşünmezsek popülerliğini hala koruyan ve en çok tercih edilen fırın çeşidini oluşturmaktadır. Üzerinde bulunan ocaklara platform olarak kullanılması, kapasitesi ve değişik yiyecek gruplarını pişirebilmesi avantaj sağlamaktadır. Genellikle turbo özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle yiyeceklerin tepsideki her tarafı pişirilebilmektedir.

Çift bölmeli tipleri turbo olmaksızın pişirilecek yiyecekler için tercih edilebilir.

– Tam boy fırın olarak da isimlendirilen bu tip fırın tavsiyesi enerji sınıfının A sınıfı olması önemlidir. Çünkü fırınlar fazla elektrik tüketirler.

– Ocaktaki yanıcı gözlerin kalitesi önemlidir. Çakmak yanma durumunun uzun yıllar sorunsuz olacağı modelleri tercih etmelisiniz.

Davul Fırın TavsiyesiDavul Tipi Fırın

Klasik fırın tipleri arasında yer almaktadır. Eskiden gelen bir alışkanlık fiyatının makul sevilerde olması yuvarlak tepsi ile uyum içerisinde olması tercih sebeplerini oluşturmaktadır.

Mini Fırın

Mutfakta yeri olmayan ve fırına yüksek bir para ayırmak istemeyen ailelerin tercihi mini fırın olmaktadır.

Ankastre Fırın

Ankastre Fırın TavsiyesiAnkastre mutfak olan evlerde kullanılan fırın tipidir. Ankastre mutfak ürünlerinin ortak özelliği dolap içerisine gömülü ve sabit olduklarından etraflarına yani mutfak dolaplarına ısı ve zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olmalarıdır.

Solo cihazların yani herhangi bir modülün içine gömülemeyen cihazların ankastre ürün ve sistemlerle değiştirme eğilimi giderek artmaktadır.

Ankastre Fırın Tercih Nedenleri

Yerden tasarruf sağlaması: Herhangi bir cihaz belli bir yere gömülerek mekândan kazanç sağlanmaktadır.

Ön tarafları açıkta diğer kısımlarıysa dış ortamla temassız durumdadır. Böyle olunca temizlik yönünden avantajlı olmaktadır. Ankastre mutfaklarda ürünlerin kaplaması genel olarak paslanmaz çeliktir. Ankastre sistemlerdeki paslanmaz çelik, kendiliğinden yapılanan ve korozyon direnci sağlayan bir yüzey tabakası oluşturulması amacıyla yüzde 10,5’ten daha fazla krom ve yüzde 1,2’den daha az karbon bileşimiyle oluşturulan demir alaşımıdır. Bu bileşim; Korozyon direnci sağlar yani; paslanmanın hiçbir zaman olmamasına ek olarak örneğin tuzlu suyun zaman içinde verebileceği zararlar gibi yapısal problemlere neden olabilecek durumlara karşı direnç sağlama özelliğine sahiptir. Ayrıca paslanmaz çelik estetik çekiciliğe sahiptir; daha parlak ve ışığı daha fazla yansıtan bir görünüm formu özelliklerini taşır; yüksek ısıya karşı direnç gibi artıları da vardır. Bunlarla birlikte uzun süreli dayanıklılık, tamamen geri dönüşebilirlik, biyolojik nötrallik, imalat ve temizlik kolaylığı ayrıca düşük ağırlık oranı gibi avantajlara sahiptir.

Ankastre nerede olursa olsun önemli düzeyde bir estetik kazanım sağlar. Estetik açıdan avantajlı olması durumu ankastre mutfakların, etrafta dolaşan kablolar ve gereksiz fırın yanlarının gözükmesi gibi durumların mutfaklarda ve ankastre uygulanan diğer yerlerde olmaması anlamına gelmektedir. Bu nedenlerle en yeni ve en iyiye sahip olmak isteyenlerin tercihi ankastre ürünlerden yana olmaktadır.

Mikrodalga Fırın

Mikrodalga Fırın tavsiyesiHızlı ısıtma ve pişirme kabiliyeti arayanlar için mikrodalga fırın tercih sebebi olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bir ara popüler olsa da günümüzde o kadar popülerliğini tam koruyamamıştır. Bunun sebebi olarak da pişirme lezzetinin türk damak tadına tam uyum sağlayamaması olarak görülebilir.

Mikrodalga Fırın Zararlı mı?

Radyo dalgalarına benzer dalgaların yiyecekleri ısıtması ile çalışan mikrodalga fırınların zararlı olup olmadığı konusu kesinlik kazanmamıştır. Genel olarak yaydığı mikrodalgalar yüzünden düzensiz moleküllerin oluştuğunu iddia edenler bulunmaktadır. Bu bozuk moleküllere sahip yiyecekleri tüketenlerin kanında da bir takım düzensizlikler oluştuğu iddia edilmektedir. Kaynak: mercola.com

Bunun yanında mikrodalga fırınların, insan sağlığı bakımından hiçbir zararı bulunmadığını belirtenler de mevcut. Hatta besin değerini daha fazla koruduğunu ayrıca enerji tasarrufu sağlandığı söylenmektedir.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan bunlardan biridir. “Bu fırınların zararlı olduğu yönündeki görüşler tamamen bir şehir efsanesidir” demektedir.

Bu durumda karar size kalmış ben bu riske girmem diyorsanız ve bu konularda hassas biriyseniz mikrodalga fırın yerine değişik çözümlere yönelebilirsiniz.

Fırın Tavsiyesi

Fırın alırken tip olarak yukarıda belirtilen fırın tiplerinden hangi fırın ihtiyacı karşılıyor ise o tercih edilecektir. Marka olarak yerli marka tercih edilmesi tamir ve bakım ihtiyaçlarının daha kolay ve ucuza karşılanabilme imkanı oluşturacaktır.

Bilinen yerli markanın ısıtıcı parçasının fiyatı yine bilinen yabancı parçanın fiyatının üçte birini oluşturmaktadır.

Alım yeri olarak öncelikle internetten fiyat araştırması yapmanızı sonrasında elde ettiğiniz fırın fiyatlarına göre bayi ile pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.6/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)

Fırın – Mikrodalga Fırın – Ankastre Fırın, 4.6 out of 5 based on 5 ratings

39 Yorum »

 1. dilan 28 Mayıs 2017 saat 13:49 - Yanıtla

  ankastre fırın önerisi bekliyorum acil.zanussi ve samsung rırın arasında kaldım.iyi pişiren 70 litre olan bir fırın arıyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Melike 1 Mart 2017 saat 09:03 - Yanıtla

  Merhabalar bende Çeyiz alışverişi yapıyorum. Set olarak alabileceğim bi ankastre onermenizi istiyorum. Birde ven görsel olarak cam ocak düşünüyorum ama cam ocak patlıyor diye bi sürü yorum okudum. Cam ocak alalim mi. Ya da cam ocak yerine ne önerirsiniz yorumlarınızi bekliyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Dilara 14 Şubat 2017 saat 18:39 - Yanıtla

  Fırınımız bozuldu bu yüzden yeni fırın arayışına girdim,ocaklı solo fırın olacak, ancak özellikle fonkisyon sayısı ve özellikleri kafamı çok karıştırdı turbo, elektroturbo ve multifonksiyon arasından sonuncusu iyi diye anladım ancak multifonksiyon fırınlarda kendi arasında fonksiyon sayısı değişken midir? Pirolitk sistem kendini temizleme nedir bu özellikler kullanışlı mıdır, Bütçe max 2000 civarı ne önerirsiniz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 4. Zeynep 11 Eylül 2016 saat 23:44 - Yanıtla

  Merhabalar ben de ankastre set araştırıyorum davlumbaza ilk etapda ihtiyacımız yok ama güzel bir set bulursak da neden olmasın diye düşünüyorum 1700 tl lik bir bütçem var belki biraz daha zorlayabilirim ocakda wok gözünün bulunduğu, fırında da üstten ısıtma programını da içeren bir tavsiyeniz olursa çok sevinirim Siemens istiyorum ama bu kadar bütçeyle acaba hallolabilir mi

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. esra yildiz 27 Mart 2016 saat 17:22 - Yanıtla

  Yardimci oldugunuz icin tsk.ler.. boyle ürünler 1 kez aliniyor onun icin iyice dusunup ona göre almak istiyorum.butcem 4000 civari ..duruma göre artip azalabilir, ama aklumdaki bu..
  Electrolux eoc5641gav firin,egt6342now ocak ve efb554650ow davlumbaz beyaz seti.. bunun firinin ici oldukca genis ve pirolitik sistem olmasi cezbetti. . Ocagi beyaz istiyorum digerlerinin rengi degisebilir. Gerekirse ocagin izgaralariyla uydurabilirim.
  Siemenste hb43gt540e firin ve eo6c2pb10l ocak düşünuyordum.davlumbaz da butceye yakin bisey olabilir.
  Şu an kullandigim Mini firinim beyaz termikel ve kapagin ustundeki emaye bolum 5-6 yil icerisinde yanik renginde sarardi. Acaba electroluxun beyaz firininda da ayni problem olur mu ( üst bölme emaye ve cam karisik ama sogutucu fanlari var sanirim beni bu problemden kurtarabilir mi) ocaga gelince electrolux dökum siemens emaye izgara, siz hangisini tavsiye edersiniz.
  4000 civari bütceyle bana ne tavsiye edersiniz. Sizin baska marka, ürunlerinizi de degerlendirebilirim. Ama bunca arastrmam sonucu agirlik bu ürünler…
  Tavsiyeleriniz icin simdiden tsk.lerr

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. Ertuğrul 24 Mart 2016 saat 23:15 - Yanıtla

  Esra kardeşim sorunuz iyice soğumadan hazır yazamaya başldım hemen size de cevap yetiştireyim.
  Keşke bütçenizi de belirtseydiniz de daha nokta atışı cavaplar yazssaydım.
  Paranız var ve alabiliyorsanız tabiiki birinci öncelik Siemens tir. Siemens’in ithal üst düzey ankastre ürünlerinin kalitesi tartışılmaz. Arkadaşım liste fiyatı 8000 tl olan ankastre fırını 6500 tl ye yeni aldı.
  Ancak electrolux markası ülkemizde satılan kaliteli ankastre pişirme saeti markalarındandır. Sizin sorduğunuz fırın sanırım EOC5641GAV modeli. Bu fırını ben her yönü ile çok sevdim. Fiyatı ise bir hazyli yüksek sayılır. 1700 tl gibi. Paranız var sa aldığınızda sizi üzemeyeck bir model.
  Artıları nedir derseniz hanım kardeşime hemen açıklayayım, 72 litre ile klasik 66 litreden biraz fazla hacim.Kendi kendini temizleme olayı yani prolitik, şık bir görünüm.
  625 litrelik davlumbaz gücü de çok iyi sayılır bence. Bu ürünlerin tam model ismini yazıp fiyatını da belirtin ben daha net yeni bir yorum yazayım size zahmet.
  Bu arada bütçenizi yazarsanız sevinirim.
  Genel olarak electrolux te ankastre içinde kaliteli bir markadır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. Ertuğrul 24 Mart 2016 saat 22:43 - Yanıtla

  Zuhal hanım kardeş, siz soru soralı hayli zaman geçmiş. Vereceğim bilgiler işinize yarar mı yaramaz mı bilemem ama ben yinde de yazayım artık.
  Ankastre tercihinde Zanussi çok doğru bir karar kanaatimce. Çünkü, Zanussi ‘yi Electrolux satın almadan önce İtalyan devi bir markaydı. Electrolux markayı satın aldıktan sonra kalitesi daha da yükseldi. Üretimleri İtalya ‘da yapılıyor. Zanussi’nin set halindeki seçenekleri fırınından çok daha avantajlı olabiliyor. Söz gelimi iki yıl önce bir arkadaş 4000 tl liste fiyatı oan üçlü setini 1000 tl ye almıştı. Hadi 4000 lira biraz abartı fiyattı ama 1000 liraya da arkadaşın aldığı kaymaklı kadayıf keyfinde bir ürün olduy. Ha bu arada aldığı set nerdeyse 10 numara beş yıldız. Keşke oset şu anda 1500 tl ye olsa da siz alıp kullansanız ne güzel olurdu. Ben size zanussinin üçlü setlerinden bir iki öneride bulunmaya çalışayım acizane olarak.
  Set olayına geçmeden önce sorduğunuz frın ZANUSSI ZOB35712BK ANKASTRE MULTİFONKSİYONEL TURBO FIRIN 850 lialık fiyatıyla iyi duruyor. 74 litrelik hacmi ve turbo fonksiyonel özellikleri ile rakiplerinin 1500 tl ye sattığı fırınlar kalitesinde. 7 temel fonksiyonlu fırının piliş çevirme özelliği kendini temizleyebilmesi ve çift cam ile on kapının fırın kızgın iken eli yakmaması güzel özellikleri. 43 desibellik gürültü düzeyi de beni tatmin etti. Bu fiyata fırın için birşey diyemem lakin bu ankastre set olaylarında tek tek toplamak ile kampanyadan set almak arasında çok fark var. Şöyle ki mesela zanusside sadece standart cam ocakların fiyatı 1000 tl kadar. fırındı davlumbazdı derken ortalama olarak ayrı ayrı alınınca 2500 tl nin altında set toplanmaz. Bunun yanında 1700 liraya çok güzel zanussi setler toplanamıyor.
  Ben kendi araştırmalarım sonucu sizin de istekleriniz dikkate alarak şu seti önereceğim.
  http://www.teknosa.com/urunler/119966335/zanussi-zob35712bk-ankastre-multifonksiyonel-turbo
  Bu sette, sizin istediğiniz fırın var. Siz yemek kokusunun hiç yayılmasını istemedeinizi belirtmişsiniz. Bunu sağlamak için emiş gücü yüksek bir davlumbaz gerekir. Gönül isterdiki 1000 metreküp çekim yapan bir davlumbaz olsun ama bufiyata alınacak bir sette 600 lüğünü bulmak bile büyük başarı. Çünkü genelde 375 metreküplük modeller satılıyor.
  Setin fiyatı 1800 tl. Sizin bütçenin çok az üstünde. ürünlerin özellikleri de ayrı ayrı şu şekilde sıralanabilir.
  Zanussi ZOB35712BK model ankastre turbo fırın

  Siyah Dış Tasarım
  Multifonksiyonel , 7 Fonksiyon
  Full Elektronik Kontrol
  Gömülebilir Kontrol Düğmeleri
  Aqua Buharlı Temizlik Sistemi
  74 Litre XL İç Hacim
  LCD Ekran, Elektronik Saatli Kontrol
  Standart Fırınlara göre %25 daha geniş tepsi kapasitesi
  Döner Şiş Tertibatı
  Dairesel Isıtma Elemanı ile Homojen Isı Dağılımı
  Sesli Uyarı
  Kolay Temizlenebilir Kapı Camı
  Isıyı geçirmeyen 2 katmanlı izole kapı camı
  43dB Ses Seviyesi
  İç aydınlatma
  Kolay Temizlenebilir Emaye İç Yüzey
  Soğutucu Fan
  1 Kek Tepsisi, 1 Damlama Tepsisi, 1 grill
  İtalyan Üretim

  Zanussi ZEV6340XBA ankastre elektrikli ocak
  2013 IF Tasarım Ödülü
  Dijital Gösterge
  Dokunmatik Kontrol
  Kolay Temizlenebilir Cam Seramik Yüzey
  Kontrol Yüzeyi Ön Sağ
  Aydınlatmalı Kontroller
  Sol Ön Göz: 2300Watt / 210mm
  Sol Arka Göz: 1200Watt / 145mm
  Sağ Ön Göz: 1200Watt / 145mm
  Sağ Arka Göz: 1800Watt / 180mm
  Çocuk Kilidi
  Otomatik Kapanmalı Güvenlik Sistemi
  Akustik Sinyal
  Kullanım sonrası 7 seviyeli Sıcaklık Göstergesi
  Ankastre Ölçüleri YxGxD (mm): 38x560x490
  Ürün Ölçüleri GxD (mm): 576×506
  Alman Üretim

  Zanussi ZHC62641XA model duvar tipi 60cm ankastre davlumbaz
  Duvar tipi dikdörtgen
  Siyah cam kumanda panelli şık full inox tasarım
  60cm
  600m3 kapasite
  3 hız ayarı
  2 halojen spot aydınlatma
  Yıkanabilir 2 alüminyum yağ filtresi
  Bacasız karbon filtreli kullanıma uygun
  Zuhal kardeş sözlerimi sonlandırırken şunu hatırlatmak isterim. Zanussi Electrolux grubu içersindedir ve electrolux servisleri bakar. Yani servis problemi de yaşamazsınız.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. esra yildiz 22 Mart 2016 saat 21:02 - Yanıtla

  Electroluxun beyaz ankastre setini yakindan gordum. Firinin ic hacmi 72 lt. Bosch ve siemense gore oldukca genis.pirolitik sistem vs.. davlumbaz 625 cekim gucu, ocak da dokum bekli.. rica etsem elektroluxun beyaz setiyle siemensi kiyaslar misiniz. Sanirim electrolux daha onde gibi, sizce???

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 9. zuhal 12 Mart 2016 saat 00:46 - Yanıtla

  merhaba bende uzun süredir bu ankastre işini araştırıyorum bütçem maksimum 1500tl fırını aktif kullanıyorum ve yemek kokusunun yayılmasını hiç istemiyorum hassasiyet noktom bunlar.zanussi marka fırın beğendim çok özellikli fiayt cazip.sizin marka ile igili yorumunuz ne olur acaba zanussi-zob35712bk-ankastre-multifonksiyonel-turboa

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Ertuğrul 6 Mart 2016 saat 23:24 - Yanıtla

  Esra hanım kardeşim, sizin aciliyetin üzerinden 5 gün geçmiş.
  Aslında saydıklarınız içinde en kalitelisi Siemens.Siemens Türkiyede ankastre işinde lüks bir markadır. Yani beyaz eşya da Siemens-Bosh-Profilo birbirine yakın ürünler iken ankastrede durum farklılaşıyor. Bu bhs grubunun ankastre olayında siemens çok önde.
  Lakin siz beyaz bir ankastre set istiyorsunuz.
  O zaman bosh yerine electrolux tavsiye ederim.
  Bana kanaatimce beyaz ocak davlumbaz altına inox fırınlı siemens en iyi olur. Beşiktaşa gıcığınız yoksa fena olmaz. Beşiktaşlıysanız daha da iyi gider.
  Özetleyecek olursam bu üç marka arasında açık ara Siemens.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. esra yildiz 28 Şubat 2016 saat 09:05 - Yanıtla

  Acil yardımmmm
  Electrolux ve bosch beyaz ankastre seti arasinda kararaizim.electrolux yedek parca servis sıkintıli oldugu icin onermediklerini soylemis kullananlar ama?? Ya da siemensin beyaz cam ocak ve davlumbazı ama alta inox firın . Cunku siemenste tamamen cam firin yok. Emayelerde sarardigi icin istemyorum.acil yardim lutfen..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. esra yıldız 23 Aralık 2015 saat 15:04 - Yanıtla

  tekanın bu beyaz seti de fiyatı diğer ürünlere göre oldukça cazip siemens ve elektrolüxe göre
  TEKA HAK 625 W – PAC 60 4G AI AL CI – TVT 60

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 13. esra yıldız 23 Aralık 2015 saat 14:12 - Yanıtla

  atilla bey son bir soru; şua n kullandığım termikel mini fırınım beyaz emaye kısmı ısıdan artık sarardı. acaba bu beyaz ankastre fırınlarda da bi süre sonra sararma olur mu. eğer öyleyse hiç düşünmesem mi?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. esra yıldız 23 Aralık 2015 saat 11:39 - Yanıtla

  atilla bey renk konusunda beyazın kullanımı diğer inox ya da siyaha göre daha kolay ?? olduğundan .
  gerçekten öyle midir bilmiyorum. ben size beyaz olanları gönderdim ama bilemiyorum tabi… sırf ocak yüzüznden düşünüyorum desem. siyah ya da inox ocağınkullanımı nasıl olur bilemiyorum diğerleri fırın ve davlumbaz renk konusunda çok önemli değil ama bu seferde renk uyumu nasıl olur ki?? kullanış ve şıklık olarak öneriniz ne olur

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. esra yıldız 23 Aralık 2015 saat 11:33 - Yanıtla

  atillla bey mrb, tşk ederim yorumunuz için.. ayırmayı düşündüğüm bütçe toplam 3000-4000 max. tabi bu fiyata yakın şiddetle tavsiye edeceğiniz ürün olursa düşünebilirim.yorumlarınız doğrultusunda ;
  Electrolux Beyaz Ankastre Set; EOC5641GAV Ankastre Fırın, EGT6342NOW Ankastre Ocak, EFV55465OW Davlumbaz ile
  Siemens HB43GR240 ankastre fırın siemens EO6C2PB100 ankastre ocak ve siemens LC66HA241T davlumbaz olabilir. bu ürünlerden hangilerini tavsiye edersiniz? hepsi set halinde olmak zorunda değil yani biri siemensse siğerleri de siemens olmak zorunda değil. önemli olan yüksek kalite uygun fiyat doğrultusunda memnuniyet.. en kısa zamanda yorumlarınızı bekliyorum tşk.ler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. Atilla 20 Aralık 2015 saat 01:18 - Yanıtla

  Esra yıldız 7 Aralık 2015 saat 17:54 – Yanıtla

  Atilla bey mrb. Daha önce sizin yorumlarinizin ciddi etkili oldugu bi şekilde sharp buzdolabi almistim ve massallh cok şukür çok memnunum. Şimdi de sırada ankastrede…
  Marka, model, malzeme k9nusunda hiç fikrim yok. Mutfak dolabim ve tezgahim beyaz, ama siyah ocak istemiyorum onu belirteyim.
  Marka öneriniz ne olur?
  Ocakta cam inox emaye? Simdi emaye kullaniyorum memnunum ama ankastreyle emaye ocak nasil olur?
  Bir de davlumvazda ocakta ve tabi ki fırında nelere dikkat etmeliyim ne önerirsiniz. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum tsk.ler..
  ESRA YILDIZ’A ANKASTRE ÖNERİSİ:
  Esra hanım merhabalar.
  Öncelikle Sharp buzdolabından memnun olmanıza çok sevindim. Bazı markaların başarılı olduğu alanlar vardır. Sharp’ında başarılı olduğu alan soğutma teknolojisi.
  Ankastre tavsiyesine gelecek olursak durum maalesef buzdolabı kadar sade değil. Ankastre set oluşturmak biraz toplama bilgisayar almaya benziyor.Yani pek çok seye ayrı ayrı karar vermek gerekiyor.
  Marka tavsiyesine geçemeden önce ankastrenin parçaları ile ilgili kısa kısa bilgiler vereyim.
  1- FIRIN: Bana göre en az altı ana programı olan bir fırın olmalı.Fanlı çalışma, altı üstü aynı anda düzgün pişirebilme, farklı yiyecek türlerini başarılı olarak pişirebilme bu fonksiyon çeşitliliği ile doğarudan ilgilidir. BÜtçenize ve isteğinize göre zamanlayıcısı programalama özellikleri ekranı falan son derece basit anlaşıroılır olmalı ki kullananı yamak yapmaktan soğutmasın.
  Fırında diğer bir önemli özellikte rayların teleskobik olması. Bana göre tüm tepsileri teleskobik raytlı olarak fırına kolayca sürmeli ve fırından çıkarmalıyız. Fırının ön camı ilerdideki 200 derece civarındaki ısıyı elle cama dokununca eli yakmayacak kadar yalıtabilmeli.
  Fırının saç kalitesi, enerji tüketimi gibi konularda önemli. Mesela arkadaşım aldığı Simfer anakastre setinde fırın içinde tepsilerin yerleştiği tırnaklar iyi yapılmadığından tepsiler sürekli aşağı düşüyordu.
  OCAK: işin daha sade kısmı ocaktır. Ben ankastre işinde emaye ocağa karşıyım. Nedeni de ankastre sistemin önemli artılarından birisi de mutfakta şık durmasıdır. Şık durma biraz göreceli gibi görünse de cam ocak oldukça şık durur. Yani benim şahsi görüşüme değer verirseniz benim ısrarlı tavsiyem cam ocak olmasıdır. Cam ocaklar sanıldığı ya da abartıldığı kadar temizleme problemi çıkartmazlar. Ocakta şunlara dikkat etmek gerekir.
  1- Gaz emniyet sistmemi: Artık yeni nesil satılan tüm ankastre ocakların zaten gaz emniyet sistemi var.
  2- Döküm Bekler: Ateşe daha dayanıklı olurlar. Daha sağlam olurlar.
  3- Tezgaya iyi monte edilmesi: Bu birazda markanın servis kalitesi ile ilgilidir. Bizim cam ocakta ocakla bereaber gelen ek aparatlar yetersiz oldğu daha önemlisi sservis çok ama çok kalitesiz olduğu için ocak tezgaha iyi monte edilmedi. Ocağın sağındaki solndaki boşluklar tam kapatılmadı. Mesela diyelimki süt taştı. Bu sütün bir kısmı ocağın kenarlarından mutfak tezgahının altına dolaplara akıp orasını mahfediyor.
  DAVLUMBAZ: En az 600 lük ( saatte 600 meteküp hava çekme) olmalı ki yemeklerin kokuları, buharları vb mutfak dolaplarını mahvetmesin. Davlumbazın gürültü düzeyleri de önemli. DÜşük gürültü emisyonuna sahip davlumbazlarda var.
  Marka olarak Electrolux, Siemens, Teka olsukça iyi diye biliyorum. Boshi Arçelik gibi markalar ise yaygın ve servisi iyi.
  Icf, Sİmfer, Silverline gibi Eskişehirli yerli markalarımız var. Fiyatları çok avantajlı ama servisleri için berbat demek az gelir.

  Esara Yıldız hanım bütçeyi ve aradığınız temel özellikleri yazarsanız size daha net yardımda bulunabilirim.
  Şimdilik bu kadar . Size kolay gelisin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 17. esra yildiz 15 Aralık 2015 saat 21:21 - Yanıtla

  Atilla bey burdaki yorumlarinizdan sonra
  siemens hb43gr240 fırın
  siemens eo6c2pb10 0 ya da klasik emaye ocak siemenslc65ka270t ya da siemens lc66ha241t davlumbaza sıcak bakıyorum. Ne dersiniz? Teka ankastrelere ne dersiniz siemens mi teka mi?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 18. Esra yıldız 7 Aralık 2015 saat 17:54 - Yanıtla

  Atilla bey mrb. Daha önce sizin yorumlarinizin ciddi etkili oldugu bi şekilde sharp buzdolabi almistim ve massallh cok şukür çok memnunum. Şimdi de sırada ankastrede…
  Marka, model, malzeme k9nusunda hiç fikrim yok. Mutfak dolabim ve tezgahim beyaz, ama siyah ocak istemiyorum onu belirteyim.
  Marka öneriniz ne olur?
  Ocakta cam inox emaye? Simdi emaye kullaniyorum memnunum ama ankastreyle emaye ocak nasil olur?
  Bir de davlumvazda ocakta ve tabi ki fırında nelere dikkat etmeliyim ne önerirsiniz. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum tsk.ler..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. zozan 15 Ağustos 2015 saat 16:06 - Yanıtla

  Merhaba.ben bekonun ankastre setini alıcaktım. Kullananların fırınının iyi olmadıgı duydum o kadar para vericem. Param boşa gitmesin içim huzursuz oldu. beko cdm 62321 dwl modeli nasıl acaba . Veya uygun fiyat başka markada olabılır. yardımcı olursanız sevınırım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. Levent 29 Temmuz 2015 saat 23:05 - Yanıtla

  Ustad sen yorum yapana kadar siemens makineleri üretimden kaldırdı.???? Yinede teşekkürler..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. esra 25 Haziran 2015 saat 16:31 - Yanıtla

  ben de ankastre almak üzereyim. (davlumbaz, ocak, fırın ve mikrodalga).
  Atilla Bey franke ve teka için söylediklerinize katılıyorum ama nedense servislerinin kötü olduğunu duyuyorum.bu da biraz kafamı karıştırıyor.
  Siz ne önerirsiniz? franke ve teka yı karşılaştırabilir misiniz, hangisini önerirsiniz?bütçemiz şuan ikisine de yeter durumda.
  bir de ocak alırken indüksiyonlu olması geröekten avantaj mıdır?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. Levent 7 Mart 2015 saat 00:36 - Yanıtla

  Üstadım yorumlarını merakla beklemekteyim…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. Levent 28 Şubat 2015 saat 02:12 - Yanıtla

  iyi geceler atilla bey ben butcem doğrultusunda iyi bir ankastre set almak istiyorum. Almak istediğim bu setin parçalarını olustururken sizin değerli yorumlarınIza çok ihtiyacım var yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim.
  Ocak seçeneklerim: Siemens
  Siemens 1) ER 726 RT 71
  Siemens 2) EP 816 SB 21E
  Siemens 3) ER 726 RF 71 E
  Fırın seçeneklerim: Siemens
  Siemens1) HB 78 GB 570
  Siemens 2) HB 38 GB 570 T
  Siemens 3) HB 76 GT 560
  Davlumbaz Seçeneklerim
  Siemens 1) LC 86 KA 670
  2) Elica movida siyah davlumbaz
  3) Elica Tıffany
  4)Elica Elle BL
  ilginiz için şimdiden teşekkür ederim…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. Atilla 15 Şubat 2015 saat 17:08 - Yanıtla

  İRFAN BEYHAN’A ANKASTRE SETİ MODEL ÖNERİLERİM
  İrfan bey öncelikle kusura bakmayın. Çok çok geciktim. Çünkü hastalandım ve uzun süre internete giremedim.
  Sizin istediğiniz gibi fiyatı 2000 tl civarında ve hem marka kalitesi hem de servis kalitesi çok iyi olan Siemens set önerisinde bulunacağım.
  Yine sağlamlığı ve servisi çok iyi olan. Siemens, Bosh Profilo (BHS) ekonomi ailesini oluşturan Profilo set önerisinde bulunacağım.
  ÖNERİ 1: Siemens Ankastre Siyah Set:
  Diğer yorumlarımda yazdığım için özet geçeyim. Türkiye’de ankastre pişirme ürünleri içinde Siemens markası çok özel bir yere sahiptir.Çok kalliteli, çok sağlam ankastre ürünler satar. Ayrıca tercihe bağlı olarak çok pahalı üst düzey seçenekler sunar. Bosh, Profilo, Siemens grubu(BHS) çoğu kez birbirinin aynısı ürünleri satarken, bu grupta ankastre kısmında Siemens ayrılmaktadır.
  Setimizin genel liste özelliklerini yazmadan önce baştan belirteyim. fiyat aralığından dolayı özellikleri kısıtlı bir modeldir. Anak bu durum ankastre setinizin yetersiz, sıkıntılı olduğu anlamına gelmiyor. İşini çok iyi yapan, yani fırında her türlü yiyeceği pişirebileceğiniz, ocağını sorunsuzca kullanacağınız ve davlumbayız yemek kokularını ve buharını güzelce çekerek mutfak dolaplarınızı yağlanmaktan, isten vb koruyacak kaliteli bir settir. Ancak daha pahalı modellerde bulunan şu özellikler yoktur;
  — Teleckobik mekanizmalı sürgülü raflar. Bu özellik fırın içindeki sıcak tepsiyi biraz daha hızlı çekip çıkartmanızı sağlar.
  —-Ön Cam Soğukluğu: Fırının içi kaç derece olursa olsun ön cam 25-35 derece gibi eli yakmayacak bir sıcaklık oluyor. Bu özellikte bir Siemens alabilmeniz için en az 4500 tl fiyatı gözden çıkartmanız gerekir.
  —-Fırın içini otomatik temizleme ( eco clean) Bu özellikte maalesef tanınmış markalarda çok yüksek fiyatlı modellerde bulunuyor. Siemenste sadece arkada duvarını eco clean temizleyen modelde yanlızca fırın fiyatı 2100 tl. Arka duvar ve yan duvarları ototmatik temizleyen modelde ise yine sadece fırın fiyatı 4000 tl.
  Bunun dışında Bu setin fırını 5 genel fonksiyona sahiptir. Buz çözme gibi bazı fırın fonksiyonları yer almıyor.
  Bu setin ocağı çok şık cam ocak. Davlumbazı ise standart 400 metreküp/saat emiş gücüne sahip bir davlumbazdır.
  Görüldüğü gibi setin özellikleri biraz kırpılmış parçası fırını tekrar belirteyim kesinlikle kullanıcıyı üzecek bir fırın değil. Yani kaliteli, sağlam ve dayanıklı bir fırındır. En önemli avantajı ise vaad ettiği özellikleri hakkı ile yapar. Yani bazı ucuz yerli markalarda olduğu gibi tonla özelliği olup ta aldıktan sonra bir sürü sorun çıkaran, ne bileyim kapı menteşesi bozuk çıkan, fırını sesli çalışan bir kaç yıl sonra ürünlerin parçaları dökülen bir set ve fırın değildir. Bu setin en iyi taraflarından birisi de bu fiyata Siemens’in çok şık siyah bir modelini almaktır. Cam ocağın bu kombinasyonda bulunması bir avantajdır.
  Benim yorumlarımdan sonra bu setin genel özelliklerine bakalım;
  a) Fırın:
  HB331S2T
  Siyah
  Ankastre fırın
  Enerji tasarrufu: A-20%. A Enerji performansından %20 daha tasarruflu
  (5 pişirme programı: 3D sıcak hava dolaşımı, üst / alt ısıtma, sadece alt ısıtma, sıcak hava dolaşımlı ızgara, Vario büyük alanlı ızgara)
  Manuel hızlı ısıtma
  Elektronik saat
  Çocuk emniyet tuşu
  katalitik temizleme sistemi: NO_FEATURE
  Çıkarılabilir fırın kapısı
  Güçlü fırın içi aydınlatma

  b) Ocak:
  SİEMENS EO 616 HB 10 E Siyah Gazlı Ocak
  4 gözü gazlı ocak
  2 normal, 1ekonomik, 1 wok ocak gözü
  Sağ ön: Wok ocak gözü 3.3 kW
  Sol arka: normal ocak gözü 1.7 kW
  Sağ arka: Normal ocak gözü 1.7 kW
  Sağ ön: Ekonomik ocak gözü 1 kW
  Tek elle ateşleme
  Gaz emniyet sistemi
  çelik tekli ızgara
  Fabrika çıkışı doğalgaza ayarlı (20 mbar)
  LPG dönüşüm seti bulunmaktadır (28-30/37mbar)

  c) Davlumbaz:
  SİEMENS LC 64 WA 621
  • 60 cm duvar tipi davlumbaz
  • Hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygun
  • Düğmeden kumanda
  • Emiş gücü: Maksimum 400 m3/s
  • Bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik yağ filtresi
  • Ses seviyesi: 65 dB (A) re 1pW
  Cihaz ölçüsü: 799-976x600x500 mm (hava çıkışlı)
  Dolap ölçüsü: 799-976x600x500 mm (hava dolaşımlı)

  Bu setin fiyatına gelince ; İnternette bulduğun en uygun fiyatlar ; Ankastre al isimli sitede 2247 tl, http://www.ankastreal.com/U27188,174,siemens-special-ankastre-set-hb331s2t-ankastre-firin-eo616pb10e-ankastre-ocak-lc64wa621-davlumbaz-siemens-ankastre-setler-siemens-ankastre-set.htm
  N11 de 2600 tl,
  http://www.n11.com/siemens-ankastre-set-hb331s2t-firin-eo616pb10e-ocak-lc64wa621-P19629506
  Ankastre Outlet isimli sitede yine 2247 tl.
  http://ankastreoutlet.com.tr/U18198,621,siemens-special-ankastre-set-hb331s2t-ankastre-firin-eo616pb10e-ankastre-ocak-lc64wa621-davlumbaz-siemens-ankastre-setler-siemens-ankastre-set.htm

  Bulunduğum kentte ise tanıdık bir Siemens resmi satıcısı arkadaşta peşin : 1950 tl , taksitle ise 2050 tl. Son pazarlıkta bu fiyatlar belki düzlenebilir. Yani peşin 1900 ve taksitle 2000 tl olur.
  Diğer yorumda da profilo teklifini yazayım

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Atilla 15 Şubat 2015 saat 17:49 - Yanıtla

   İRFAN BEYE ANKASTRE MODEL ÖNERİSİ (DEVAM)
   İrfan bey yukarıdaki Siemens set internetten bulduğum bir set değildir. mağazada bizzat görüp incelediğim bir üründür. Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi Türkiye çapında bulabildiğim en uygun fiyat bulunduğum kentteki yerel satıcının verdiği fiyattır.
   Şimdi ikinci bir set önerisinde bulunacağım. markası Profilo. Profilo markası Jethoca’nın da vurguladığı gibi sağlam ve fiyatı uygun ürünler üreten bir markadır.
   Öneri 2:
   Profilo Ankastre Set 7 ( FRMA952 Ankastre Fırın + OCA652 Ankastre Ocak + DVP6R460 Davlumbaz )
   Bu ürünün avantajı; fiyatın biraz daha uygun olmasıdır. İstanbulbişimde fiyat 1750-1800 kadar. (taksitle, peiin ve havale ile)
   İkinci avantajı ise fırının özelliklerinin artmadır. Mesela fırında iki adet teleskobik mekanizmalı raf bulunmaktadır.
   Tabi Siemens ile profiloyu kıyaslamak doğru olmaz.
   Özellikleri şu şekilde :
   a) Fırın:
   Profilo FRMA952 Fırın
   Teknik Özellikler
   ÇOCUK KİLİDİ Var
   KABLO UZUNLUĞU 100 cm
   RENK Paslanmaz çelik
   ENERJİ SINIFI A- %20 enerji verimlilik sınıfı
   AĞIRLIK 32 kg
   ZAMAN AYARI Elektronik saat
   KONTROL SİSTEMİ Mekanik
   ÜRÜN ÖLÇÜSÜ 48.2 X 32.9 X 42.0 cm (GYD)
   ÜRÜN TİPİ Multifonksiyonel fırın
   İÇ HACİM 67 lt
   FREKANS 50 Hz
   KULLANMA Çevirmeli düğme
   AKSESUARLAR 1 adet üniversal tava, 1 emaye tepsi, 1 adet kombi tel ızgara
   BUZ ÇÖZME FONKSİYONU Var
   KAPAK Tam cam kapak
   PROGRAM SAYISI 9 Ayrı Programlama Seçeneği
   AYDINLATMA Yuvarlak lamba

   b) Ocak:
   PROFİLO OCA652 ANKASTRE EMNİYETLİ SİYAH CAM OCAK
   GAZ EMNİYET SİSTEMLİ
   Temel Özellikler
   Sert Cam, Tek Elle Ateşleme, Çelik Tekli Ocak Izgarası, Gaz Emniyet Sistemi, 4 gözü gazlı ocak
   Ürün özellikleri
   4 gözü gazlı ocak
   1 kuvvetli, 2 normal, 1 ekonomik ocak gözü
   Sağ ön: Güçlü ocak gözü 3 kW
   Sol arka: normal ocak gözü 1.7 kW
   Sağ arka: Normal ocak gözü 1.7 kW
   Sağ ön: Ekonomik ocak gözü 1 kW
   Düğmeden tam otomatik ateşleme
   Gaz emniyet sistemi
   Çelik ocak ızgarası
   Baglantı kablosu 1 m

   c) Davlumbaz:
   3 güç kademesi
   * Hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygun
   * Bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik yağ filtresi
   * Max. emiş gücü( DIN/EN 61591 normuna göre): 400 м³/ч
   * Ses seviyesi: 65 dB(A)
   * Ses basıncı: 51 dB(A) re 20 µPa
   * 150 mm çapında baca borusu ile kullanıma uygundur.
   * Cihaz ölçüsü (YxGxD): 799-976 x 600 x 500 mm (hava çıkışlı)
   * Cihaz ölçüsü (YxGxD): 799-976 x 600 x 500 mm (hava dolaşımlı)

   Karar sizin.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 25. irfan beyhan 11 Şubat 2015 saat 22:47 - Yanıtla

  Bütçemizi aşmayacak ve bize büyük sorun çıkartmayacak olan tavsiyelerinizi bekliyorum.Tesekkur ederim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Atilla 13 Şubat 2015 saat 17:57 - Yanıtla

   İrfan Bey; Bir terlik olmazsa İnşallah bu gece model önerilerini tamamlayacağım.
   Gecikmeden dolayı kusura bakmayın

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 26. Atilla 9 Şubat 2015 saat 23:54 - Yanıtla

  İrfan Bey ;
  Yeni kararınız hayırlı olsun. Fırından üçlü ankastre sete geçme kararınız yorumun daha da ayrıntılı olmasını gerektiriyor.
  Ayrıntılara geçmeden önce kendi öznel yaklaşımlarımı yazayım.
  1- Ben şahsen Arçelik, ve Vestel gibi markalardan ankastre set almaya sıcak bakmıyorum. Özellikle Arçelik alındığında tabii ki bu markanın ülke genelinde yaygın olması servis hizmetlerinin oldukça iyi olması ve markanın ürünlerinin sonuna kadar arkasında durması avantajları olacaktır. Tüm bu yazdığım olumlu ifadelere rağmen ben çevremde Arçelik ya da beko almış ve hem aldığı ürünlerden memnun olmayan ve hem de servisten şikayetçi pek çok insan tanıyorum.
  Bence Arçelik- Beko grubundan Çamaşır makinesi, Bulaşık makinesi, ve Buzdolabı almak mantıklı. Ama LED-Plazma tv, Ankastre set sistemi ve klima gibi ürünler alınmamalı. Çünkü hiç alanları değil. Üstüne bir de marka yaygınlığı yüzünden hak ettiğinden çok daha fazla fiyat istiyorlar.
  2- Sinfer, Silverline, Termikel, gibi yerli markalar başta servis kalitesizliği sonra da malzeme ve işçilik kalitesi bakımından bana hiç güven vermiyor.
  3- Teka, Franke gibi markalardan ya da Siemens ten keşke çok iyi bir kampanya yakalayabilsek. Mesela Franke’nin 3.500 tl lik modelini agresif bir kampanya da 2500 tl ye yakalayabilsek. O zaman ben size rahat rahat 2000 tl lik bütçenizi 2500 tl ye çıkarın ve işiniz rahat olsun derim.
  4- Bulunduğum kentte ICF satıcısı benim yakın bir dostum. Yani bana müşteri gözü ile bakmıyor ve samimi, dürüst bilgiler veriyor. İşini çok iyi yapan ve sattığı ürünleri bilen birisi. ICF servisinin de Simfer, Termilel, gibi markalar la tümleşik olduğunu ve servis kalitesinin çok çok kötü olduğunu baştan söyleyeyim.
  Bu mesajı okuduktan sonra senden gelen yeni mesaja göre ICF satıcısı arkadaşla da görüşebilir ve önereceği model ve özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirim.
  Profilo gibi servisi ürünü yaygın marka seçelim hiç riske girmeyelim dersen ICF olayına hiç girmeyebiliriz.
  5- Benim araştırmalarıma göre Ankastre setler içinde yaygın olarak satılanlardan en kalitelisi Siemens. Bosh-Profilo-Siemens beyaz eşya grubu ile Siemens Ankastre yi birbirine karıştırmamak gerekiyor. Yani beyaz eşyalarda bu üç marka tek çatı altında yanii BSH gurubu olarak birbirine yakın bazen tamamen aynı ürünler sat sa da Siemens markası iş Ankastre yemek setine gelince çok daha özel önemli bir marka oluyor. Siemens’in ülkemizde sattığı ankastre pişirme ürünleri grubun diğer markalarından çok daha fazla ve farklı.
  6-Profilo markası : Alman malı, Siemens’in muadili ( Benzeri, aynısı, ufak farklılıklar dışında aynısı) ) bir Profilo bulduğumuzda ise çok akıllıca bir Anlastre alışverişi yapmış olursunuz. Çünkü Profilo, markasından alacağınız bir ankastre set Servis hizmetleri ve marka güvenirliği yönünden neredeyse Arçelik kadar iyi olacak. Bir de Profilo markasının fiyat- kalite olarak genelde çok iyi bir seçim olması önemli bir avantajdır.

  Tüm bu genel bilgilerden sonra diğer mesajımda model önerilerinde bulunacağım.bu modellerin özelliklerini, olumlu olumsuz yönlerini ve fiyatlarını yorumlayacağım.
  İRFAN BEY SİZDEN RİCAM ICF İLE İLGİLİ SORUMU CEVAPLAMANIZDIR. sizin cevabınıza göre BUlunduğum ilçede ICF satan yakın tanıdık ile diyaloğa gireceğim ya da ICF yi değerlendirme dışında bırakacağız.
  Şimdilik iyi geceler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. Atilla 9 Şubat 2015 saat 00:04 - Yanıtla

  İrfan Bey; Size inşallah yarın cevap yazacağım. Şimdilik Hayırlı geceler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 28. irfan beyhan 8 Şubat 2015 saat 22:50 - Yanıtla

  Üçlü set olarak almaya karar verdik.Fiyat olarak maksimum 2000 TL bütçe ayırdık.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 29. Atilla 8 Şubat 2015 saat 21:05 - Yanıtla

  Sayın Rumeysa alışverişleriniz ne durumda gidiyor bilgilendirmeniz mümkün mü?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 30. irfan beyhan 8 Şubat 2015 saat 20:09 - Yanıtla

  Ankastre fırın almak istiyorum.Ürünleri görmek ve fiyatları öğrenmek adına bugün biraz baktım.Bosch ve arçelik’in 900 tl olan modellerine bir de termik’in 617 tl olan midellerine baktım.İncelerken bilgim olmadığından sadece fiyatlara odaklandım. Teknik değerlendirme ile ne tavsiye edersiniz.Tesekkurler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Atilla 8 Şubat 2015 saat 21:05 - Yanıtla

   Sayın İrfan Bey; Ankastre fırın için ayırdığınız bütçeyi ve almak istediğiniz fırında en çok olmasını istediğiniz özellikleri de yazarsanız ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağım saygılar

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 31. Atilla 3 Şubat 2015 saat 14:04 - Yanıtla

  ANKASTRE SETLERLE İLGİLİ YENİ YORUM
  Ankastre set almak biraz karışık bir iş. Çünkü toplama bilgisayar alır gibi aynı anda üç ayrı parçaya karar veriyorsunuz. Hatta birbinden farklı markları dahi kombine etmek ( bir araya getirmek) mümkün. Mesela fırını ICF, davlumbazı Mekappa almak mümkün. Bu nedenle Rumeysa’nın evlilik araştırmasında ankastre set önerileri üzerinden yaptığım araştırmaları burada hem onun için hem de bu konuda kararsız tüm ilgilenenler için paylaşmak istiyorum.
  Bu yorumumda ben şu konuları ele alacağım;
  1- Ankastre markalarının yeni kısa değerlendirmesi
  2- Siemens’ten yeni ankastre set önerileri
  3- BHS ( Bosh Profilo Siemens ) grubunda ankastre setlerde Siemens- Profilo değerlendirmesi
  MARKALARIN YENİ DEĞERLENDİRMESİ:
  1- ÜST GELİRE: Fiyatı uçuk kaçık, sadece üst gelir grubuna hitap eden ve her şehirde satılmayan markalar. kalitelidir. Fiyat rekabeti için diğer markaların yaptığı parçaları, kaliteyi düşürme hatasını yapmaz. Fiyat payda oranlamasında da genel olarak ben çok olumlu görmem. Nedeni ise kendi kısıtlı ekonomik şartlarımda böyle bir ürünü aldığımda beklentim çok yüksek oluyor ve beklentilerimi kısa vadede bulamıyorum .Normal süpürgenin 5-6 katı fiyata aldığım süpürge ve normal çamaşır makinesinin 3 katı fiyata aldığım çamaşır makinesinde durum böyle oldu. Parası, bütçesi müsait olanlar için de iyi ürünlerdir. Mesela çok sessiz ve evde neredeyse hiç koku bırakmayan bir davlumbaz kullanmak, lokantanın taş fırınları gibi lezzetli kebaplar pişirebilen fırının ya da o sınıf kuzine fırının olması tabii ki çok güzel bir şeydir. Mesela Miele markasında bir adet ankastre fırın 4500 tl den başlar ve 32.500 tl ye kadar çıkar. Bir davlumbaz ise 10.000 tl
  http://www.bizdeuygun.com/search/Miele
  kadardır. Bertazonni kuzine fırınlarda benzer kalite ve fiyatlardadır. http://www.enplus.com.tr/kuzine-firin-krem-x90-6-dual-cr/
  2- ÜNLÜ ANKASTRECİLER:
  Bu gruba en uygun örnekler Franke ve Teka’dır diyebiliriz. Bu ürünlerin iki avantajı bulunuyor.
  Birincisi ankastre konusunda gerçekten profesyonelleşmiş firmalar.Çünkü sadece bu işi yapıyorlar. Konsept yani marka konutlar yapan pek çok inşaat firması ya bu iki markayı ya da Siemens’i yaptıkları konutların mutfaklarına dahil edip daire alan müşterilerine sunuyorlar. Bu konudaki gelenekleri, tecrübeleri ve yaygınlıkları olumlu bir avantajdır.
  İkinci avantajları ise kabul görmüş bir kaliteleri var. Özellikle Franke’de alacağımız ankastre set iyimidir diye endişelenmemize gerek yok.
  Fiyatlarına gelince burada durum biraz üzücü. Çünkü mesela 1500- 2000 tl civarında bir Franke set alayım dediğinizde pek bir şey bulamıyorum.
  http://www.ankastrelife.com/?Kid=1063
  3- BEYAZ EŞYA markalarında ise fazla yorum yapamayacağım. Arçelik, Beko, Vestel, vb. hepsi aynı zamanda ankastre işine girmiş durumda. Bunlar içinde SİEMENS in ayrı bir yerinin olduğunu hep belirtiyorum. Onu aşağıda ayrıca açıklayacağım. Beyaz eşya markalarının ankastre üçlü set fiyatları 999 tl den başlayıp 4-5.000 tl ye kadar gidiyor.
  4- YERLİ ANKASTRECİLER: İşte başta benim olmak üzere ankastre almak isteyenlerin kafalarını karıştıran gurp bu grup. ICF, ve onun ekonomi grubu olan Simfer, Silverline, Çetintaş, Termikel, Eminçelik gibi çok marka var. Genel olarak Eskişehirde üretim yaparlar.
  Bu setlerin genel olarak avntajlarını ve olumsuz yönlerini sıralamak istiyorum.
  Avantajları:
  1- Çok uygun fiyat sunarlar. En önemli avantajları budur.yeni evlenen yakın arkadaşıma 1700 tl ye Simfer ankastre set aldık. Ürünler özellik olarak gerçekten harika. Sİmfer 7029 model fırın, 3500 siyah cam ocak ve uzay aracı gibi çok harika bir davlumbaz.
  Ocak sıradan. Fırına gelince yok yok. Tüm raflar teleskopik. Fırının dört yanı temizlenebilir. Ön cam fırın ne kadar kızgın olusa olsun 25 derece sıcaklıkta. Ben bu özelliklerde bir fırını franke’den Siemensten almaya kalktığımda fiyat bana 4000 tl nin üzerinde patlıyor. Davlumbaz saatte 1000 metreküp hava çekiyor. Bosh’ta Arçelik’te 5-6000 tl lik seti 1700 tl ye almak bizi çok sevindirdi.
  2- Görünümleri çok şık: Sim siyah fırını dijital, ocağı cam, davlumbazı çok şık ürünleri ucuza almak ne kadar da güzel.
  3- Liste fiyatı üzerinden nerdeyse % 50 lik indirimli olarak
  Gelelim Dezavantajlarına:
  1- Malzeme kaliteleri, sağlamlıkları yerlerde sürünüyor. Ben kendime Simfer 3500 ankastre siyah cam ocak aldım. Ürün çok şık. Arçelikte, Bosh’ta bu ürünler 800-1000 tl iken ben 335 tl ye aldım. http://www.ankastrelife.com/?Kid=1063
  Gel gelelim ocağımızda iki temel problem var. 1- Servis kallitesizliğinde ocağın altı resmen mahvoldu.
  2- Arkadaşlarımdaki ankastre ocaklarda düğmeye basar basmaz gözleri yanarken bizimkinde yakma düğmesini biraz bekletmek gerekiyor. Ocağı yakmak için basıyorsun alev alıyor sonra elini çekince bakıyorsun ki yanmamış bu durum bazen çok sinir bozucu olabiliyor. kayın valime de 450 tl ye Simfer 7025 fırın aldık. Fırın önce kapı menteşesinde sorun çıkardı. Neyseki servise onu tamir ettirdik. Şimdilerde de biraz fırın gürültülü çalışıyor.
  BU YORUMA SONRA DEVAM EDECEĞİM.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Atilla 3 Şubat 2015 saat 20:12 - Yanıtla

   KALDIĞIM YERDEN DEVAM
   Sonuç olarak fiyatları bir hayli cazip ve özellikleri fazla olan bu Eskişehir’li yerli markalarımızın malzeme kalitesi ve servis hizmetleri çok olumsuz.
   SİEMENSTE YENİ ANKASTRE ÖNERİLERİ :
   Önceki yorumda Siemens ve Franke’de fiyatlar Rumeysa’nın ankastre için belirlediği 1700 tl’yi çok geçtiği için model tavsiyesinde bulunamamıştım. Sadece Siemens’in ankastre konusunda çok sağlamcı ve güvenilir bir marka olduğunu belirtmiştim. Ardından çok yakın bir dostum olan uzun yıllardır muhabbetimiz bulunan Siemes bayisi ile uzun uzun hem model konusunu hem de BHS içinde ankastre olayını konuştuk ve güzel bir model belirledi benim için.
   Modelin ismi : Siemens Siyah Set isimli model en azından fiyat olarak bir hayli avantajlı duruyor. İşin ilginç tarafı bizim burdaki yerel esnafın verdiği fiyat en ucuza satan internet fiyatlarından da ucuza geliyor. Önce ürünle ilgili linkleri vereyim ve ardından ürünlerle ilgili kısa özellikleri yazayım.
   http://www.ankastreal.com/U27188,174,siemens-special-ankastre-set-hb331s2t-ankastre-firin-eo616pb10e-ankastre-ocak-lc64wa621-davlumbaz-siemens-ankastre-setler-siemens-ankastre-set.htm
   Ürünün özellikleri çok kısaca şu şeklide:

   Fırın:
   SIEMENS HB 331 S2T ANKASTRE FIRIN
   Enerji tasarrufu: A-20%. A Enerji performansından %20 daha tasarruflu
   (5 pişirme programı: 3D sıcak hava dolaşımı, üst / alt ısıtma, sadece alt ısıtma, sıcak hava dolaşımlı ızgara, Vario büyük alanlı ızgara)
   Manuel hızlı ısıtma
   Elektronik saat
   Çocuk emniyet tuşu
   Çıkarılabilir fırın kapısı
   Güçlü fırın içi aydınlatma

   Davlumbaz
   Siemens LC64WA621 Siyah Davlumbaz, 60cm, Duvar Tipi, Piramit
   60cm duvar tipi davlumbaz
   Hava çıkışlı ve hava dolaşımlı kullanıma uygun
   Düğmeden kumanda
   3 seviyeli
   Çift kanal yüksek performanslı fan
   Çekim gücü: Maksimum 400 m3/s
   Bulaşık makinesinde yıkanabilen çelik yağ filtresi
   Ses seviyesi: 65 dB (A) re 1pW
   2x 30W halojen aydınlatma

   Ocak:
   SIEMENS EO616PB10E SİYAH CAM ÜZERİ BAĞIMSIZ OCAK GÖZLERİ,GAZLI ANKASTRE OCAK
   Çelik-emaye ocak ızgarası
   Ankastre ocaklarda Doğalgaz ve LPG kullanılabilme imkanı
   Ankastre Ocak düğmesinden Otomatik ateşleme
   Ankastre ocak 4 Pişirme göz
   Keskin hatlı köşeler
   Ürünün Fiyatı Peşin 1900 tl, Taksitle 2000 tl.
   Olumlu yönleri : Siemens markası ve kalitesi. BHS olarak Arçelikten sonra Türkiye için en yaygın ve iyi servisi. Genel yönleri ile tastamam bir ankastre set. Fiyatı da bir siemens için çok iyi.
   Olumsuz Yönleri :
   FIrın 7-8 fonsiyonlu değil. Teleskopik raylı değil, Kapı camı fırın ısınınca camı 25-30 derecelerde olmuyor. Eli yakabiliyor. Davlumbazı saatte 400 metreküp hava emişine sahip. bu rakam 800-1000 olsa idi iyiydi. Ocağı ise gayet güzel.

   BHS GRUBU İÇİNDE SİEMENS VE PROFİLO:
   BHS ( Bosh- Siemens- Profilo) Grubunun beyaz eşya durumu ile ankastre durumu farklı. Şöyle ki Türkiye’de satılan çoğu üründe Bosh, Profilo ve Siemens ürünler aynı. Ya tamamen aynı ya da aynı da görünümde bir iki önemsiz farklılıklar var. Ama iş Ankastreye gelince bu aynılık kayboluyor. Çünkü grup ankastre olayında Siemens’e ağılık vermiş. Yani Siemens’in Türkiye’ye getirdiği pek çok ankastre ürünü bosh ve profilo getirmiyor.
   Sayın Rumeysa; Bu durumda profilo alınır mı? Sizin dediğiniz gibi Alman malı ise rahatlıkla alınır. Çünkü bakan servis aynı servis. Ama alacağınız ürünün özelliklerine lütfen ayrıntılı olarak mutlaka bakınız. Ben internette 2000 tl ve altına öyle çok cazip bir set bulamadım. Belki de vardır.
   Ankastre konusunda yazacaklarım şimdilik bu kadar.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 32. Atilla 30 Ocak 2015 saat 21:32 - Yanıtla

  RUMEYSA’YA ANKASTRE SET ÖNERİLERİ 2
  Ankastre setler ile ilgili bu genel bilgilendirmelerden sonra şimdi ayrı ayrı markalara gelebiliriz.
  1- ICF:
  Aslında iyi ve kaliteli bir ankastre markası. Eskişehir’de üretim yapar. Simfer, Mekappa gibi Eskişehir’de üretim yapan yerli markalar da var. ICF nin Sİmfer’den daha iyi olduğunu söylüyorlar. Özellikleri iyi olan bir setini aldığınızda çok memnun kalırsınız. ICF nin kendi katalogunda göreceğiniz parça fiyatlarını yani davlumbaz, ocak ve fırın fiyatlarını biraz yüksek sanabilirsiniz. Çünkü bunları nerdeyse her yerden yani hem bulunduğunuz yerdeki yetkili satıcılardan ve hem de internet ortamından yaklaşık % 40-50 daha ucuza alırsınız. Ben bulunduğum kentte sanayide bu işleri yapan bir dostumla sizin bu ürünleri araştırmak amacıyla gidip görüştüğümde listeye göre çok uygun fiyatlar buldum. Mesela ayrı ayrı toplam liste fiyatları toplamı 2700 tl olan seti 1700 tl ye buldum.
  ICF ankastre sette yaşayacağınız en önemli problem servistir. Servis gelir ürünü kurar ama servis elemanları kesinlikle bilgili ve ilgili insanlar değildir. Üstelik kurulumda gerekli özeni göstermezler. Mesela Simfer cam ocağın kurulumunda mutfak tezgahına ocağın çevresini yeterli silikonlamayı yapmadılar. Bu durumu servise söyledik ve ancak o şeklide monte edilir falan gibi geçiştirici ifadeler kullandılar. Sonuç olarak ocakta taşan yemek, süt falan tezgahın altına sızmış ve tezgahın altı mahvolmuş durumda. Bulunduğum kentte Simfer ve ICF ye aynı servi bakıyor. Çok ucuz fırınlarında gürültülü çalışma gibi problemleri olabiliyor.
  ICF ‘den tavsiye edebileceğim modellere gelince :
  İlk SET :
  Ocak : 2335 (2335 ICF 486 HGG6044SP3) Siyah cam ocaktır. 4 adet gazlı göz. LPG v doğal gaza uygun. Otomatik gaz kesme özelliğini söylemeye gerek yok sanırım.
  Fırın: 6220 ( ICF 496 060FA625.11B) 6+1 fonksiyonlu ve turbo fırın özelliği olan bir fırındır. Fırının rengi beyaz. Fırın camı fırın ne kadar sınırsa ısınsın elinizi yakmaz. Fırın raflarından bir tanesi teleskopik. Yani raylı sistemle çok kolay hareket ediyor.
  Davlumbaz: 5274 (ICF 487 R60SDBH-S) Saatte 400 metreküplük bir emiş gücü bulunuyor. Bu seti 1700 tl civarında bulabilirsiniz.
  İkinci Set:
  Fırın : 6120
  Davlumbaz : 5332. Bu davlumbazın saatte 800 metreküplük çok üstün hava emme gücü var.
  Ocak: 2313: Siyah cm ocak. Bu ocağın 1. Setten üstünlüğü ocakların döküm olması.
  Bu seti de 2700 tl ye bulabilirsiniz.

  2- FRANKE : Kullananların çok memnun olduğu bu sette ocak, fırın ve davlumbaz toplamı 1700 tl yi geçiyor. Bu nedenle net model tavsiyesinde bulunamayacağım.

  3- SİEMENS : Satın aldığınızda her yönden memnun kalacağınız bir ankastre set olur. Siemenste fiyatlar 1600 tl den başlıyor. Fiyat aralığı çok geniş. Fırınlar 750 tl den başlayıp 4000 tl ye kadar çıkıyor. Siemenste ve Franke de net olarak 3 lü set modelini tavsiye edemememin temel iki nedeni var.
  1- İki markada çok güvenilir ve kaliteli. Yani alacağınız ürünlerden pişman olmazsınız ama özelliklerinin yetip yetmeyeceğine siz karar vermelisiniz.
  2- Hem Siemenste hem de Franke’de fiyatlar sizin söylediğiniz rakamı oldukça geçiyor.
  NOT Silverline isimli bir ankastre markasını da genel olarak tavsiye edebilirim.
  Ankastre set olayı biraz daha kompleks ( karmaşık ) bir alışveriş. Her markada ocak, davlumbaz ve fırınları birbiriyle istediğiniz gibi yer değiştirebilirsiniz.
  Size evlilik alışverişinizde kolay gelsin.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 33. Atilla 30 Ocak 2015 saat 01:41 - Yanıtla

  RUMYESA2YA ANKASTRE SET ÖNERİLERİM
  Ankastre setler ile ilgili önerilerimde amacım sadece Rumeysa’nın evlilik öncesi eşyalarını dizmesinde ürün önermek değil bu konuda bazı bilgilendirmeleri tüm site takipçileri için yapmaktır.
  Ankastre set kararı birkaç şeye ayrı ayrı karar vermeyi gerektiriyor.
  Mesela setin ocak kısmında bir kaç çeşit var. Önce bu ayrıntılardan biraz bahsedeyim, sonra markalar ve modellerle ilgili bilgi vereceğim.
  Ankastre seçiminde fiyat aralığı da çok geniş. Sizin söylediğiniz rakam yani 1700 tl kadarlık rakam her yönden çok hoşumuza gidecek set seçme de biraz elimizi bağlıyor ama bazı alternatifler oluşturacağız.
  ANKASTRE OCAKTA genel olarak üç adet ocak tipi bulunuyor. Her biri ile ilgili çok kısa kısa bilgi vereyim.
  1- Normal ocaklar : Bunlar inox ya da emaye ocaklardır. Fiyatı en ucuz olanlar bunlar. Arçelik Beko, Bosh Siemens gibi markalarda 300-400 tl civarında bulunabilir. Kullanımda çok olumsuzluğu yok. Tek olumsuzluğu cam ocaklar bunlara göre çok daha şık duruyor. Kaliteli vok bekli olması iyi olur. İnox olanların temizliğinin emaye olanlara göre daha zor olduğunu söylüyorlar.
  2- Cam Ocaklar : En büyük avantajları gerçekten siyah renleriyle çok şık duruyorlar. Ankastre cam ocaklar tezgaha gömüldüğü için bek yükseltisi dışında yer kaplamıyor ve çok şık duruyorlar. Temizliği zor olur diyorlar, aşırı çok ısındığında çatlama patlama riski olur diyorlar ama ben 3 yıldır kullanıyorum. Temizliği söylendiği kadar zor değil. biz aşure vb pişirmek için iki-3 saat pişime yaptık. Sorun olmadı. Ama belli ağırlığın üzerinde yük yüklememek gerekir. Bunun da fiyatları 350 tl den bin küsüre kadar gidiyor.
  3- Elektrikli Ocak :Cam seramik ocak ta diyebiliriz. Çok şık, çok modern kullanımı çok kolay bir ocak türü. Piyasada görünen bir alev falan yok. Dezavantajları ise, önce fiyatı çok fazla. Bin tl nin altına pek bulunmuyor. Doğalgaz ile kullanılamıyor. Elektrik faturasını biraz etkiler tabi. Doğalgaza göre tüketim maliyeti biraz artar.
  FIRINLARA GELİNCE : Fırın seçiminde belirleyici bazı faktörler var. Onları belirteyim.
  1- Fırında Fonksiyon : Bunlar defrost, buz çözme, alt, üst çalıştırma, turbo özelliği, pizza, ızgara gibi özellikler. Bu fonksiyonlar arttıkça fırınla yapılabilecekler artıyor. Mesela altı üstü ayrı ayarda yapabilme gibi. Tabi fiyatları da fonksiyonlarına göre artıyor.
  2- Fırının kendi kendini temizleyebilme özelliği.
  3- Teleskobik raflar: Bu raf sistemiyle tepsiyi falan çok zahmetsizce çekebiliyoruz.
  4- El yakmayan cam: Fırının içi kaç derece olursa olsun camı 25 dereceyi geçmiyor.
  Ayrıca bazı kalitesiz fırınlarda yüksek gürültüyle çalışma gibi problemler olabiliyor.
  DAVLUMBAZ: Davlumbaz seçiminde de iki temel belirleyici var.
  1- Çekim gücü: Bu değer saatte 400 metreküpten az olmamalıdır 600, 800, 1000 metreküp çekenleri alınabilse çok daha iyi olacak.
  2- Sesi: Çok kaliteli markaların aspiratörleri son derece sessiz çalışıyor ama onlar çok pahalı. Onun için ses konusuna takılmadan bir davlumbaz modeli belirleyeceğiz.
  MARKALARA BAKARSAK:
  Piyasada yaygın olarak satılan markalar içinde en kalitelisi SİEMENS diyebilirim. Servis ve bayi yaygınlığı da ek olumlu yönleridir.
  Miele, Goronje gibi çok aşırı pahalı ankastre set satan markalar da var
  Arçelik, Beko, Vestel, Bosh Hotpoint gibi beyaz eşya markaların da ankastre setleri var.
  Bir de Temel de Eskişehirde üretim yapan yerli markalar var. Bunlar;
  ICF
  Simfer,
  Silverline
  Mekappa
  Termikel gibi.
  Ankastre set değince ilk aklımıza gelen ve ankastre konusunda kendini ispatlayan markalar da var. Bunlar ise Franke ve Teka.
  Ayrıntıya gireceğim ama baştan belirteyim. Benim önerim üç marka üzerindedir.
  1- kaliteli bir set için : Siemens. Fiyatı biraz sizin bütçeyi aşıyor.
  2- Ekonomik bir tercih içi ICF. Aslında kaliteli ürünler üreten bir ankastre markasıdır.
  3- Güvenilir ve sıkıntısız bir set için ise Franke.
  Ayrıntıları yarın ( Perşembe günü ) yazayım artık.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 34. Beril 29 Ekim 2013 saat 15:46 - Yanıtla

  Fırın bölümünde tam belirtilmemiş ama fırınların alt tarafında tepsilerin konulması için çekmeceli bölüm var o tip fırınlardan almanızı tavsiye ederim. üç kuruş fazla verin çekmeceli alın derim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Yorumunuz için teşekkürler »