Oturma Grupları

esyatavsiyeleri.com 5 Kasım 2013 1
Oturma Grupları tavsiyesi - Oturma grupları fiyatları - Oturma Grubu Modelleri fiyatları

Oturma Grupları tavsiyesi – Oturma grupları fiyatları – Oturma Grubu Modelleri fiyatları

Öncelikle oturma gruplarını seçerken dikkat etmeniz gereken hangi oda veya odalar için ne büyüklükte nasıl bir tarzda, ne kadarlık bir bütçe için olacağı daha çok hangi amaçlarla kullanılacağıdır. Her modelin kendine göre artı ve eksileri bulunmakla birlikte sizin kullanım amacınız bu konuda belirleyici olacaktır. Oturma odanızı tasarlamadan önce oturma grubu modelleri, kumaş çeşitleri hakkındaki bu yazıyı okumadan geçmeyin.

Oturma grubu Modelleri

Klasik Oturma Grubu

Genellikle Oturma odalarında rastlanılan bir modeldir. Eskiden bunlarla birlikte ağırlıklı olarak kullanılıyordu. Şu anda berjer kullanımı esastır. Üçlü ve ikili koltuklarında sıklıkla yatak olarak da kullanılabilme özelliği mevcuttur. Bu özelliğin tek koltuk tipi olanlarda mevcut olanlarda olduğu takımlarda vardır.  Daha çok geniş odalarda bu yapı kullanılır. Hatta daha geniş odalarda ikili yerine de üçlü tercih edilebilir.

Kanepelerle Oturma Grubu (Çekyat)

Oturma odasının uzun olduğu odalarda bir seferde oturabilecek kişi sayısı, yatak da olabilme özelliğinin de devreye sokulabilmesi ve aynı zamanda maliyeti düşürmek amacıyla tercih edilmektedir. Bu modelin sandıklı ve sandıksız olmak üzere iki tipi bulunmaktadır. Sandıklı olanlar dolap konusunda sıkıntı varsa oldukça kullanışlı olabilmektedirler. Ortak özellikleri her ikisinin de  yatak olabilmeleridir.

kanepe tavsiyesi - kanepe fiyatları - kanepe çeşitleri sandıklı sandıksız

kanepe tavsiyesi – kanepe fiyatları – kanepe çeşitleri sandıklı sandıksız

Köşe Takımları -Köşe Koltuk (L koltuk)

Oturma odalarının küçük olduğu durumlarda sıklıkla tercih edilebilir. Özellikle moda olması sebebi ile yeni oturma grubu alan insanlar tercihlerini köşe takımları yönünde kullanmışlardır. Oturma odasında az yer kaplaması nedeni ile oturma odalarını daha ferah hale getirmektedirler. Spor yönü nedeniyle genç çiftler daha çok bu modele yönelmektedirler. Çocuklu ailelerin bu konuda dikkat etmeleri gereken en önemli nokta köşelerin sivri olmamasıdır.

Oturma Grupları –  Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bugünkü mobilya ve aksesuar seçeneklerinde her odanın boyutuna göre uygun çözümler mümkün. Koltuk takımı almadan önce odanızı ölçün ve kaba bir taslağını çıkartın. Beğendiğiniz oturma grubunu bu taslağa yerleştirerek nasıl göründüğüne bakın.
  • Koltuğu uzun süre kullanmak istiyorsanız sert ahşap iskelet tercih edin.
  • Satın alma işlemi sırasında mutlaka koltuğa oturun koltuğun boyunuza uygun, sırt ve belinizi destekliyor olmasına dikkat edin.
  • Koltuk güneş ışığına maruz bir konumda yer alacaksa döşemeliklerde deri ve koyu renk kumaşlardan kaçının, açık renkte kumaşlar tercih etmeye çalışın.
  • Çocuklarınız ufaksa ve evde evcil hayvan besliyorsanız yüzleri kolayca çıkabilen minderli koltukları tercih edin.Temizlik açısından size kolaylık sağlayacaktır.
  • Kanepenize uygun bir koltuk bulamadıysanız, kanepenin kumaşına benzer yastıklarla koltukları var olan konsepte dahil edebilirsiniz.
  • Kumaşı korumak için koltuk kenarlarına koruyucu kılıf koyabilirsiniz.
  • Deri döşemelikleri radyatör ve şömine gibi ısı kaynaklarından en az 30 cm uzaklıkta konumlandırın. Ayrıca deri döşemeliklerin kurumasını engellemek için düzenli olarak bakım yaptırmayı ihmal etmeyin.
  • Rahatınıza düşkünseniz uzanma koltuğu, kuş tüyü minder gibi alternatifleri tercih edebilirsiniz.

Belirtilenler dışında sizin eklemek istediğiniz oturma grupları tavsiyelerinizi ve oturma grupları kampanya bilgilerini lütfen yorum bölümünde belirtiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)

Oturma Grupları, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Bir Yorum »

Yorumunuz için teşekkürler »