Tost Makinesi – Elektrikli Izgara

esyatavsiyeleri.com 26 Ekim 2014 4

Tost Makinesi önerileri ve Elektrikli Izgara tavsiyeleri nelerdir, öğrenmek için doğru yerdesiniz. Mutfakta pratik pişiriciler olarak kullanılan tost makinesi ve elektrikli ızgara alırken dikkat edilmesi gerekenler;

Plakalarının çıkarılabilmesi – Kolay Temizliktost makinesi tavsiye

Plaka Malzemeleri – Teflon – Seramik – Döküm Hangisi?

Tost Makinesi kaç watt olmalı ?

Hem tost makinesi hem elektrikli ızgara nasıl olur?

Ekstra özellikler – Kolay saklama, kapasite, pratik kolaylıklar

Plakaların çıkarılabilmesi

Tost makinesi veya elektirkli ızgaranın (pişirme yüzeylerinin) plakalarının çıkarılıp yıkanabilir olması olması kolay temizliğinin yapılabilmesini böylece pratik kullanım imkanı sağlayacaktır.

Plakaların malzemesi ve kaplaması:

Plaka kaplama malzemesi teflon olanlarda tost veya pişirilen malzemenin yapışması olmuyorsa da teflon zamanla aşınmaya uğramaktadır.  Günümüzde sağlık hassasiyeti nedeniyle mutfak eşyalarında teflondan kaçış hızla devam etmektedir.

İyi tost makinesi hangi markaTost makinası döküm olanlar ve ızgarada döküm plakalı olanlar giderek yaygınlaşmaktadır. Döküm plakalar kalın oldukları için ısınma zamanları gecikmeli olmakta ve cihaz ağırlaşmaktadır. Eğer plaka kısmı sabit (çıkarılamıyor) ise bunun yanına temizlik zorluğunu ekleyebilirsiniz. Sağlık açısından en tavsiye edilen malzeme grubuna demir döküm malzemeler girmektedir.

Seramik kaplı tost makinesi ve ızgara teflon malzemesinden sağlık hassasiyeti nedeniyle kaçış sonrası döküm malzemelerin temizliğinin zor olması nedeniyle seramik kaplamalar mutfak eşyalarında devreye girmiştir. Seramik kaplama değişik tiplerde olup teflon benzeri türleri olduğu gibi sağlıklı olduğu düşünülen tipleri de bulunmaktadır. Seramik kaplı olduğu iddia edilen ürünlerin bir kısmının zararlı olduğu teflondan pek farkı olmadığını iddia edenler bulunmaktadır. Alüminyum üzerine seramik kaplama yapılamayacağını sadece döküm veya demir üzerine seramik kaplama yapılabileceğini iddia edenler de bulunmaktadır.

Tost Makinesi Kaç watt olmalı  – Elektrik gücü, hızlı ısınma ve ayarlanabilir termostat

elektrikli ızgara tavsiyeÇok değişik pişirilecek malzemelerin ihtiyaç duyacağı sıcaklığı ayarlayabilmeniz için yük watt gücüne ve termostat ayar düğmesine ihtiyaç duyacaksınız. Yüksek güç aynı zamanda hızlı ısınma ve hızlı hazırlık sağlayacaktır. Izgara performansı için daha yükseği tercih sebebi olmakla birlikte 1800 – 2000 watt’tan itibaren alınabilir. Sadece ızgara – barbekü amaçlı alınan elektrikli ızgaralarda güç değerinin yüksekliği çok daha önem kazanmaktadır. 

Elektrikli ızgara olarak kullanılabilmesi için 180 derece açılabilir olması

Sadece elektrikli ızgara – barbekü amaçlı alınan cihazlar haricindeki cihazlarda Barbekü pozisyonuna geçebilmesi için 180 derece açılabilir kapaklı olması gerekir. Yüksek enerji kapasitesi ve açılabilme özelliği ile tek cihazla hem tost makinesi hemde barbekü işlevine sahip olunmuş olur.

Ekstra özellikleri

 • Dik konumda bulunabilmesi: mutfak tezgahında sürekli durması durumunda bile fazla yer kaplamaması için önemlidir.
 • Tutma sapı olması: tostunu ince sevenler için önemli bir özelliktir.
 • Kilitleme mandalı olması: Kullanım pratikliği sağlayacaktır.
 • Yiyecek kalınlığına göre ayarlanabilen üst gövde: Tost harici pişirme ve ısıtma işlemlerinde arada belirli bir boşluk olarak bu işlemlerin yapılması istenir. (Örnek börek ısıtma)
 • Yüzey genişliği: Özellikle geniş veya misafiri bol aileler için yüzey genişliği çok önemli bir kriterdir.
 • Temizlik için spatula: Kırmızı Et ve tavuk ürünleri bazen yapışmak konusunda inatçı olabilmekte olduğundan ızgara aralıklarına göre özel temizleme spatulası yardımcı olacaktır.
 • Kablonun toplama pratikliği: Elektrik kablosunun kolay sarımının olacağı veya saklanabileceği bir bölümünün olması kullanım zamanı dışındaki saklama açısından önemlidir.
 • Dış görünüşünün mutfağınız ile uyumlu olması aradığınız özelliklere sahip ürünler arasında tercih sebebini oluşturacaktır. (İnox görünüm veya renk )

Hangi Soruların Cevabı Burada? Bahsettiklerimizden bazıları…

 • Tost makinesi öneri
 • Hem ızgara hem tost makinesi
 • Döküm plakalı tost makinesi
 • Tost makinesi döküm mü teflon mu?
 • Seramik plakalı tost makinesi
 • Hangi tost makinesi?

Burada yazan özellikler dışında önemli olarak gördüğünüz bir özelliği sizde belirtebilir memnun kaldığınız tost makinesi veya ızgaranızı tavsiye edebilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (35 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 14 votes)

Tost Makinesi – Elektrikli Izgara, 3.7 out of 5 based on 35 ratings

4 Yorum »

 1. ali 24 Ağustos 2017 saat 12:08 - Yanıtla

  kaplali teflonlar kanser yapiyor demedi deme

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. guldeniz 27 Mayıs 2015 saat 17:57 - Yanıtla

  korkmaz tost makinesi alan var mı daha önce çeyizime almayı düşünüyorum . /www.lezzetaletleri.com/korkmaz-tost-makineleri

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.7/5 (3 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Serdar 8 Mayıs 2014 saat 12:15 - Yanıtla

  Merhaba,

  Benim önerim Homend markasıdır. Aşağıya link atıyorum bir göz at, eminim hoşuna gidecektir.
  Aynı zamanda Mayıs ayına özel %30 indirim bulunmaktadır. Aşağıdaki kodu kullanarak indirimi sepete ekledikten sonra kullanabilirsin.

  http://www.homend.com.tr/tost_izgara.asp
  İndirim Kodu : 0N7UT33

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.8/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 6 votes)
 4. mustafa 17 Nisan 2014 saat 11:38 - Yanıtla

  tost makinesi teflon kaplamalarda temizlik yaparken dikkat etmek gerekiyor teflon kaplama zamanla soyuluyor tabi soyulan yerdeki teflon parçalarının bir kısmı doğal olarak midemize gidiyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (4 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)

Yorumunuz için teşekkürler »

Daha fazla Elektrikli ev aletleri, Elektrikli ızgara tavsiye, İyi tost makinesi hangisi, küçük ev aletleri, mutfak eşyaları, Tost makinası döküm, Tost makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler, Tost makinesi fiyatları, Tost makinesi tavsiye
Buzdolabı – Derin Dondurucu

Kullandığımız beyaz eşyalar  yani çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın bulaşık makinesi vb içerisinde en fazla gereksinim duyduğumuz ve en önemlisi, öncelikle buzdolabı...

Kapat